۱۰ میلیارد ریال برای خرید اقلام ورزشی و بهداشتی مدارس کرمانشاه هزینه شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کرمانشاه از توزیع اقلام، وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس استان در قالب کاروان مهر با نشاط خبر داد و گفت: ۱۰ میلیارد ریال برای خرید این تجهیزات هزینه شده است.

«ماشاالله پروین» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی و بهداشت مدارس با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار از محل اعتبارات وزارتی و استانی بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای خرید وسایل ورزشی و بهداشتی و تجهیز کلاس درس تربیت بدنی هزینه شده است.

وی اظهار داشت: بسته های ورزشی و بهداشتی به تعداد بیش از هزار بسته شامل انواع توپ های آسفالتی و سالنی، راکت بدمینتون و تنیس روی میز، انواع تورهای ورزشی (فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون)، شطرنج فدراسیونی، طناب بازی، حلقه هولاهوپ، مخروط، ترازو  و قدسنج، تاتامی، نردبان سوئدی، تخته استپ و ترامپولین در بین مدارس محروم استان با اولویت مدارس دخترانه توزیع خواهد شد.

وی همچنین به ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی مجموعه آموزش و پرورش استان و سایر ارگان‌ها برای اجرای پروژه ملی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ) با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم و همچنین تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش‌آموزان که از مطالبات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، تاکید کرد.

پروین افزود: تمام این موارد که جزو اولویت‌های دستگاه تعلیم و تربیت است به صورت جدی در استان کرمانشاه رصد و پیگیری می‌شود.

سال تحصیلی جدید از امروز شنبه ۱۵ شهریور در سراسر کشور آغاز شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان، ۳۶۵ هزار دانش آموز و ۲۸ هزار فرهنگی با چهار و ۶۰۰ مدرسه دارد.