۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84027237
۲ نفر

برچسب‌ها

حمله طالبان به غوریان هرات شکست خورد

کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار هرات افغانستان گزارش داد :حمله امروز (شنبه ) جنگجویان گروه طالبان به شهرستان «غوریان» هرات به شکست انجامید و این گروه با تلفات جانی تعدادی از نیروهایش مجبور به عقب نشینی از این منطقه شد.

به گزارش ایرنا، «جیلانی فرهاد»  به رسانه های محلی افغانستان گفت:  اعضای وابسته  به گروه طالبان بامداد امروز به شهرستان غوریان حمله کردند که با مقاومت شدید نیروهای دولتی مواجه شده و پس از شکست ، مجبور به عقب نشینی شدند.

وی افزود: در این حمله پنج نفر از جنگجویان گروه طالبان کشته و چند تن دیگر هم زخمی شدند اما در این درگیری به نیروهای دولتی آسیبی نرسیده است.

درگیری میان نیروهای دولتی و گروه طالبان در مناطق مختلف افغانستان همچنان ادامه دارد و در  چند روز گذشته جنگ در استان های قندهار، زابل، اورزگان، غزنی، بادغیس، میدان وردک، لغمان و برخی از استان های دیگر شدت یافته است.

برخی ناظران سیاسی افغانستان می گویند با نزدیک شدن گفت وگوهای صلح میان گروههای افغانی که  قرار است در آینده نزدیک در قطر برگزار شود، طالبان تلاش دارد تا با شدت بخشیدن به درگیری ها دست برتر را در گرفتن امتیاز در میز گفت وگو ها به دست آورد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha