اختصاص سه میلیاردو ۹۳۰میلیون ریال برای لوازم حفاظتی کرونا در خرمشهر

آبادان - ایرنا - سرپرست اداره آموزش و پرورش خرمشهر گفت: سه میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال برای خرید لوازم حفاظتی و بهداشتی مقابله با کرونا به حساب مدارس خرمشهر واریز شد.

محمدعلی احمدزاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا سهم هر مدرسه برای تامین لوازم ضدعفونی و ماسک را ۱۵ میلیون ریال بیان کرد و اظهار داشت: این میزان اعتبار در سه مرحله و در هر مرحله پنج میلیون ریال به حساب واحدهای آموزشی واریز شده است.

وی افزود: علاوه بر این خانواده‌های دانش‌آموزان و خیرین خرمشهر نیز در خرید وسایل ضدعفونی، ماسک  به مدارس این شهرستان کمک کرده‌اند و حضور دانش آموزان در هر کلاس بیش از ۱۰ نفر بوده است.

احمدزاده به اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری کلاس‌های درس به صورت شناور حضوری، نیمه حضوری و غیرحضور در خرمشهر اشاره کرد و گفت: اکثر مدارس خرمشهر به خصوص مدارس روستایی به اینترنت رایگان به میزان ۳۰ گیگابایت برای هر ماه مجهز شدند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای اسفندماه تا خرداد ماه سال جاری ۸۱ درصد دانش آموزان خرمشهر به سامانه شاد دسترسی داشتند و ۱۹ درصد دیگر به دلایل مختلف نتوانستند به این سامانه دسترسی پیدا کنند.

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر افزود: مشکل برق، اینترنت و کمبود وسایل سرمایشی مدارس روستاهای حفار، مسیر شلمچه و برخی از روستاهای غرب کارون برطرف شده است.

وی نبود سرایدار در برخی از مدارس روستایی را از مشکلات عمده آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: اکثر مدارس روستایی نیاز به سرایدار دارند و به همین منظور برخی دهیاران روستاها نگهبانی و سرایداری مدارس روستای خود را به عهده گرفتند.

احمدزاده با بیان اینکه برخی از مدارس روستایی غرب کارون نیاز به تجهیزات دارند گفت: از تمام دستگاههای اجرایی همچون منطقه آزاد اروند، شرکت نفت و گاز اروندان، بندر و دریانوردی و تاسیسات دریایی تقاضا داریم با کمک‌های خود برای خرید تجهیزات به این مدارس مشارکت کنند.

به گزارش ایرنا ۳۸ هزار و ۸۷۲ دانش آموز شهرستان خرمشهر در ۲۶۲ آموزشگاه و یکهزار و ۵۴۳ کلاس درس سال تحصیلی جدید خود را امروز آغاز کردندکه از این تعداد چهارهزار و ۳۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =