۱۰هزار تن میگوی پرورشی در هرمزگان تولید می‌شود

بندرعباس-ایرنا-مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: با اقدام های توسعه ای ، ۱۰هزار تن میگو در مزرعه‌های پرورشی استان تا پایان سال جاری تولید می‌شود.

عبدالرسول دریایی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این جهش تولید میگوی پرورشی در هرمزگان، برای افزون‌بر سه هزار نفر نیز اشتغال ایجاد می کند.

وی بیان داشت: این سایت‌های پرورش میگو در حال ساخت است که روند آن به منظور سرعت بخشیدن برای رسیدن به تولید پیگیری می‌شود و برخی تا اواخر شهریورماه و بقیه پایان سال جاری یه بهره‌برداری می‌رسند.

این مسوول خاطر نشان کرد: همچنین امسال در بخش پرورش میگو ۱۴طرح پرورش، ۱۱طرح تکثیر، ۴طرح برق‌رسانی به سایت‌های پرورشی، ۹ طرح پرورش‌ماهی در دریا و یک طرح تکثیر این نوع آبزی با اشتغال ۱۸ هزار و ۳۲ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های سال جهش تولید، افتتاح ۴۲ طرح شیلاتی شامل، ۳۹طرح آبزی پروری و ۳طرح در بخش صید و صیادی است.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: ۲۸هزار و ۶۱۴تن آبزیان پرورشی در این استان تولید شد که با اقدام‌های جدید در سال جاری این میزان به ۳۴هزار و ۸۵۰تن افزایش می‌یابد.

دریایی یادآور شد: با افزایش روند گسترش مزارع پرورش میگو در استان، به زودی شاهد رونق بخشیدن به این صنعت خواهیم بود.

استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =