زنگ بازگشایی مدارس چهارمحال وبختیاری نواخته شد

شهرکرد- ایرنا- زنگ بازگشایی مدارس همزمان با سراسر کشور در ۲ هزار مدرسه استان چهارمحال وبختیاری نواخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۱۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی با رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس استان مشغول تحصیل خواهند شد.

فرحناز قائدامینی روز شنبه در آیین نمادین بازگشایی مدارس در مدرسه علامه طباطبایی شهرکرد افزود: دانش آموزان در سال تحصیلی جدید به مرور وارد مدارس می‌شوند و حضور همه دانش آموزان با برنامه زمانبندی وارد مدرسه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه  بازگشایی مدارس بر اساس تصمیم ستاد کروناست و اگر شرایطی ایجاد شود که ستاد کرونا اعلام کند مدارس با رعایت فاصله گذاری نیز تعطیل شوند، این امکان وجود دارد که آموزش دانش آموزان در فضای مجازی انجام شود.

به گفته وی ، در سال تحصیلی جدید ۱۵ هزار فرهنگی در۲ هزار و ۹۰۰ مدرسه استان فعالیت آموزشی خود را آغاز کردند.

قائدامینی اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، بازگشایی مدارس با سال‌های گذشته متفاوت بوده و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان و همچنین برگزاری کلاسهای درس به صورت حضوری، نیمه حضوری و شبکه شاد انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان خط قرمز و اولویت آموزش و پرورش است، اظهارداشت: در سال تحصیلی جدید همدلی، همراهی و همسوی همه جانبه فرهنگیان،دانش‌آموزان، اولیاء دانش‌آموزان و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

قائدامینی افزود:توجه به بحث انعطاف پذیری مسایل آموزشی درسال تحصیلی جدید مورد تاکید قراردارد که با توجه به وضعیت و شرایط شیوع ویروس کرونا تنها راه آموزش،آموزش حضوری نیست و در  شرایط مختلف تابع تصمیمات و مصوبات ستاد کرونا هستیم.

به گفته وی، برگزاری کلاس‌های درس حضوری با سه اصل فاصله گذاری،استفاده از ماسک و تهویه مناسب برگزار می‌شود و هر زنگ مدرسه ۳۵ دقیقه است که آموزش درس در آن انجام می‌شود.

وی افزود: درس پرسی و رفع اشکال دانش آموزان در فصای مجازی امکان پذیر است و معلمان مابقی ساعت کلاس درس را در فضای مجازی پیگیری خواهند کرد.

وی به شعار سال تحصیلی جدید با عنوان "فناوری نوین ، استمرار یادگیری و تربیت تمام ساختی " عنوان کرد و گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت مهم است که این پوشش تحصیلی با استفاده ازتمام ظرفیت‌ها  از جمله رسانه ملی ،شبکه شاد و آموزش حضوری و نیمه حضوری در سال تحصیلی جدید امکاپذیر است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha