۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84027064
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین مرکز نوآوری تعاون در استان کرمان افتتاح می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: نخستین مرکز نوآوری تعاون در این استان با استقرار ۱۷ شرکت در آخرین روز از هفته تعاون به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا ، رضا اسماعیلی روز شنبه در نشست خبری با تبریک هفته تعاون افزود: در این مرکز شرکت‌های دارای ایده‌های خلاقانه و نوآور مورد حمایت قرار می‌گیرند تا ایده‌ها تبدیل به تجاری‌سازی شوند. 

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کار تعاونی‌ها یک تلاش جمعی است تصریح کرد: کارکردهای اقتصادی تعاونی‌ها بیشتر از کارکردهای اجتماعی در جامعه دیده می‌شود. 

اسماعیلی با بیان اینکه قانون تعاونی‌ها نیز با رویکرد اقتصادی تدوین شده است ، گفت: در استان کرمان نیز از ۱۰هزار تعاونی ثبت شده که پنجهزار تعاونی آن فعال است. 

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی یکهزار و ۴۴۵تعاونی فعال است که بیشتر تعاونی‌های استان کرمان را تشکیل داده‌اند افزود: حداقل هفت تعاونی با هم یک اتحادیه تعاونی را تشکیل می‌دهند که ۲۵ اتحادیه فعال در سطح استان وجود دارد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه طی سال گذشته ۱۸۹ تعاونی در سطح استان با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد تومان ثبت شده است گفت: این تعداد تعاونی با ۶هزار و ۷۲۹ عضو سه هزار و۵۵۳  ‪فرصت شغلی را ایجاد کردند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ۸۹ هزار و ۷۸۲ ‪ نفر ساعت در سطح استان توسط اتاق تعاون دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند تصریح کرد: نظارت‌ها و بازرسی‌ها با همکاری اتاق تعاون در استان انجام می‌شود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =