یک‌هزارو ۱۲۴ نفر از آموزش‌های هلال احمر زنجان بهره‌مند شدند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدی مرداد ماه سالجاری تاکنون یک‌هزارو ۱۲۴ نفر از اعضای خانه‌های هلال در سطح این استان از آموزش‌های همگانی و کمک‌های اولیه بهره‌مند شده‌اند.

شهرام میرزایی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آموزش همگانی یکی از مسوولیت های اصلی جمعیت هلال احمر محسوب می شود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز در خانه های هلال هستیم.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای مرداد امسال تاکنون دوره آموزش همگانی و کمک های اولیه به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده و این روند همچنان ادامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این استان ۶۹ خانه هلال دارد که از این تعداد ۳۶ خانه فعال است.
میرزایی اضافه کرد: از ابتدای مرداد ماه سالجاری تا نیمه نخست شهریور ۱۱۶ دوره آموزشی در خانه های هلال فعال برای اعضای آن برگزار شده است.
وی تاکید کرد: فراگیران پس از گذراندن این دوره ها به آموزش کمک های اولیه ۲۲ ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی نیز بهره مند شوند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران آموزش همگانی و کمک های اولیه در خانه های هلال اعضا در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در سطح شهرها، محلات، روستاها و ادارات هستند.
به گفته وی، هدف از ارائه این آموزش ها ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج فعالیت‌های آموزشی برای مخاطبان است.
میرزایی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه می شود، یادآوری کرد: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری و با قوت بیشتری ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =