فشار بر ایران با هدف جلب رضایت لابی صهیونیستی اعمال ‌می‌شود

تهران-ایرنا- نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نامزدهای انتخابات‌آمریکا تلاش می‌کنند با فشار بر ایران ‌موافقت و حمایت لابی‌های ضد ایرانی و صهیونیست را در انتخابات ‌جلب کنند.

عباس مقتدایی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس حقوق بین الملل رفتار کرده است و غربی‌ها می‌دانند جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف به برجام پایبند بوده است و آن چه امروز آمریکایی‌ها مدعی هستند یک زیاده خواهی آشکار است.

وی یادآورشد: آمریکایی‌ها عملا از برجام خارج شدند و نمی‌توانند مدعی استفاده از مکانیسم‌های حل اختلاف شوند که در این توافق پیش بینی شده است کما اینکه ادعای آن‌ها حتی از سوی هم‌پیمانان آنان مورد توجه ویژه قرار نگرفت و تاکنون هم تاکید کرده اند که حاضر به همکاری با آمریکایی‌ها نیستند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: ترامپ برای برد در انتخابات تلاش می‌کند از  این موضوعات به عنوان شوک انتخاباتی استفاده کند و عقب ماندگی خود را در رقیب خود جبران کند.

مقتدایی با اشاره به شرایط داخلی آمریکا و نقش صهیونیست‌ها در فضای سیاسی داخلی آمریکا گفت: هر یک از طرف‌های آمریکایی در انتخابات تلاش می‌کنند از موضوع مخالفت با ایران استفاده کنند تا به لابی صهیونیسم این گونه تفهیم کنند که در صورت پیروزی با ایران مقابله می‌کنند ولی این رویکرد در خارج از آمریکا کاربرد چندانی ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =