بخش عفونی بیمارستان کیش برای ارائه خدمات به مبتلایان کرونا آماده است

کیش-ایرنا- مجموعه فیاک(بخش عفونی و تنفسی) بیمارستان کیش با ۴۴ تخت و ۵ تخت ایزوله همراه با تجهیزات پزشکی به منظور ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده سازی شده است.

رئیس بیمارستان کیش امروز با اعلام این مطلب، بر ضرورت انتقال بخش تنفسی بیمارستان کیش به "مجموعه فیاک" تاکید کرد و گفت: جدا سازی بخش عفونی و تنفسی، موجب آرامش و اطمینان بخشی افراد دارای بیماری های زمینه ای و کیشوندان برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان کیش شده است.

مصطفی نادعلی نژاد مساحت و میزان حجم سرمایه گذاری مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی"فیاک" را ۴ هزار مترمربع و بیش از ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این مجموعه در سه بخش "بستری، درمانگاه و بخش ویژه " با هزار متر بنا برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کووید۱۹ اختصاص داده شده است.

رئیس بیمارستان کیش در خصوص تجهیزات پزشکی و درمانی مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی"فیاک" اظهار داشت:  "تست پی سی آر" خریداری شده و در این مجموعه جانمایی خواهد شد تا بیماران برای نمونه گیری به مجموعه فیاک مراجعه کنند.

نادعلی نژاد ادامه داد: استقرار "دستگاه پلاسما فرزیس" در بخش ایزوله تنفسی موجب سرعت بخشیدن به فرآیند درمان بیماران مبتلا به کرونا خواهد شد.

وی افزود: بر اساس امکانات فراهم شده در مرکز ویژه نگهداری بیماران کرونایی و عفونی"فیاک"، تمام خدماتی که در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به مراجعه کنندگان ارائه می شود در آن مجموعه نیز قابل ارائه خواهد بود.

نادعلی نژاد بر اهمیت نقش دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم در راستای فرهنگ سازی، بر رعایت ضوابط بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در این منطقه تاکید کرد و گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و به دلیل شرایط آب و هوایی و شیوع بیماری آنفولانزا، می توانیم با موفقیت از مرحله نیز عبور کنیم.

وی گفت: با کمک خیرین "دستگاه سی تی اسکن" سیار نیز در آینده نزدیک در آن مجموعه مستقر خواهد شد و همچنین مسیر "سی تی اسکن" بیمارستان کیش توسط یک مسیر ایزوله که هیچ ارتباطی با دیگر بخش های بیمارستان ندارد در نظر گرفته شده است و بیمار توسط آمبولانس از درب ورودی بیمارستان به بخش سی تی اسکن هدایت می شود.

رئیس بیمارستان کیش اظهار داشت: افرادی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا مراحل درمانی خود را سپری می کنند امکانات ایاب و ذهاب این افراد توسط یک سرویس مخصوص برای ارائه خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها