۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84026985
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حمایت ایران از بقای جمهوریت و دستاوردهای قانون اساسی افغانستان

کابل - ایرنا - در سفر هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست «محمدابراهیم طاهریان» به کابل بر بقای جمهوریت و دستاوردهای مندرج در قانون اساسی افغانستان تاکید تأکید صورت گرفت.

به گزارش ایرنا، سفارت ایران در کابل امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سیاست اصولی ایران در قبال افغانستان بر حمایت از دستاوردهای دو دهه اخیر این کشور قرار داشته است.

در این اطلاعیه آمده است: بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان قویا پشتیبانی و پس از برگزاری انتخابات در جهت حل اختلافات پیش آمده میان رقبای سیاسی و ایجاد تفاهم میان آن‌ها، بیشترین تلاش را به عمل آورد.

در مقطع مهم کنونی که موضوع شکل‌گیری چارچوب مذاکرات بین‌افغانی با هدف دستیابی به صلح پایدار در افغانستان در جریان است، هیات جمهوری اسلامی ایران در راستای پیگیری همان سیاست‌ اصولی یعنی بقای ساختار جمهوریت و قانون اساسی به منظور رایزنی با مقامات ارشد ازجمله رئیس‌جمهور، رئیس شورای مصالحه، رئیس‌جمهور پیشین، سرپرست وزارت امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نیز برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی مطرح جمهوری اسلامی افغانستان، به کابل سفر نمود.

اطلاعیه افزوده است در همه این دیدارها، بر ضرورت وحدت کلمه نیروهای سیاسی افغانستان برای حراست از این دستاوردها و به ویژه حفظ حقوق اساسی اقوام این کشور و همزیستی موثر و مسالمت‌آمیز میان آنان در آینده تاکید شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha