امام جمعه بیجار: سلامت دانش آموزان در این شرایط دغدغه مردم و مسوولان است

سنندج - ایرنا - امام جمعه بیجار گفت: بازگشایی مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان در زمان حضور در کلاس درس در شرایط ویژه بیماری کرونا، دغدغه مردم و مسوولان است و تدابیر مهمی در این خصوص اتخاذ شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی مرادی روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس شهرستان بیجار اظهار داشت: آغاز سال تحصیلی جدید یک نگرانی و دغدغه اصلی برای مسوولان بود که با تدبیر وزارت بهداشت و درمان و همچنین آموزش و پرورش اطمینان خاطر به خانواده‌ها داده شد.

وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به همه دانش آموزان و معلمان یادآور شد: برنامه شاد از شبکه مجازی، امیدی است که در روزهای سخت می تواند همیار و همراه دانش آموزان و معلمان باشد که در کنار آموزش حضوری، آموزش مجازی هم بعنوان مکمل تدریس مورد استفاده قرار گیرد.
حجت‌الاسلام مرادی تاکید کرد: بیماری ویروسی کرونا تمام جهان را تحت تأثیر قرار داده و همچنین کشور ما هم از این آسیب ایمن نبوده است امّا با مدیریت و مسوولیت پذیری می‌توانیم از آسیب‌های جدی آن در امان باشیم.
او افزود: عده ایی مذهبی گرا، برگزاری مراسم مذهبی محرم را نقد می‌کردند اما چه زیبا مقررات بهداشتی و درمانی در این آیین ها رعایت شد و امروز هم می‌توانیم مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر کرده و سلامت دانش آموزان را تامین کنیم.
امام جمعه بیجار تاکید کرد: انسانی که اهل عبادت و خدا ترس باشد، مسوولیت پذیر است و می تواند به امید خدا از این برهه از زمان به سلامتی عبور کند و کرونا را در کشور و جامعه شکست خواهیم داد و به زندگی عادی خود بازخواهیم گشت.

او ادامه داد: بزرگترین درس زندگی و آزادگی را شهید سلیمانی به ما آموخت و باید همواره یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی ایران را کلاس درس را زنده نگهداریم چون شهدا به ما آموختند بزرگ شدن در مشکلات و مسائل سخت بسیار ارزشمند است و از این تهدید باید یک فرصت ویژه ایجاد کرد.

۳۷ بسته لوازم التحریر در بیجار توزیع شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار از توزیع ۳۷ بسته لوازم التحریر ویژه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: در راستای اجرای نیات مرحومین واقف زین العابدین خان و شیخ فقیهی این بسته ها شامل کیف، خط کش، مداد رنگی، جامدادی، مداد ساده، تراش، پاکن، خودکار و چند جلد دفتر از تولیدات ملی با کیفیت خریداری و میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

حجت الاسلام عباس ایزدی افزود: این تعداد بسته لوازم‌التحریر برای ۲۰ دانش آموز دوره ابتدایی و ۱۷ دانش آموز مقطع متوسطه اول تهیه شد که ارزش هر بسته به ترتیب یک میلیون و ۲۹۰ هزار ریال و یک میلیون و ۱۴۰ هزار ریال بود که از محل درآمد موقوفات خریداری شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار یادآور شد: یکی از نیات مرحومین واقف، کمک به دانش آموزان بی بضاعت است که شناسایی و معرفی آنها برای تحویل این بسته ها توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفته است.

او به کمبود چنین وقف‌هایی در بیجار اشاره کرد و گفت: از موقوفات مورد نیاز شهرستان، وقف برای خانواده های بی بضاعت و آسیب پذیر است که انشاالله خیرین با اقدام به ایجاد موقوفات جدید باقیات صالحات و نام نیکی برای خود به یادگار بگذارند در کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت می‌توان با وقف نسبت به فراهم شدن امکان تحصیل این افراد اقدام کرد.

تاکنون ۱۰۲ موقوفه در این شهرستان با یک هزار و ۱۲۶ رقبه ثبت شده است و حدود ۵۸ مورد آن به صورت متصرفی اداره می‌شود.

روز شنبه همزمان با سراسر کشور، یک هزار و ۸۰ دانش آموز کلاس اولی و پنج هزار و ۱۰۰ دانش آموز پایه ابتدایی، متوسطه اول و دوم های بعدی با همراهی یک هزار و ۲۸۷ معلم، دبیر و مدیر آموزشی در قالب ۲۹۵ کلاس درس سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =