زنگ بازگشایی مدارس در هرمزگان نواخته شد

بندرعباس- ایرنا- همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید( ۱۴۰۰-۹۹) زنگ بازگشایی مدارس هرمزگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه باقرالعلوم بندرعباس نواخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در این مراسم با اشاره به تبریک فرا رسیدن بهار تعلیم وتربیت به همه دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا گفت: تمامی سه هزار و ۴۰۰ مدرسه استان، امروز شنبه ۱۵ شهریور با آغاز سال تحصیلی جدید باز است و دانش آموزان در مدرسه حضور پیدا می‌کنند.
 موسی دادی زاده سرخایی افزود: قاعده اصلی، بازگشایی ‌همه مدرسه‌ها و حضور همه دانش آموزان در سر کلاس‌های درس است و سخت‌ترین پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری زیرنظر ماموران شبکه بهداشت در مدارس اعمال خواهدشد.
وی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز در هرمزگان مشغول به تحصیل می‌شوند،  بیان داشت: در صورت ازدحام دانش آموزان در مدارس به ۲ گروه تقسیم خواهند شد، گروه نخست در روزهای شنبه و دوشنبه و گروه دوم یکشنبه و سه شنبه به مدرسه خواهند رفت. 
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اضافه کرد: همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز آموزش مجازی از طریق سامانه شاد برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول برگزار خواهدشد.
دادی زاده سرخایی افزود: شورای مدرسه که متشکل از مدیر، معاونان، نماینده دبیران ونماینده اولیاء و مربیان مدرسه است، تصمیم گیری پیرامون چگونگی و نحوه برگزاری کلاس‌ها، حضوری یا غیرحضوری شدن برخی کتاب‌ها و دیگر تصمیم‌ها پیرامون روند فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مدرسه را برعهده خواهند داشت.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله و تهویه مناسب در مدارس بسیار تاکید داشت و همچنین از آنجایی که حضور بیش از ۳۵ دقیقه در یک محل خطر ابتلا را بالا می‌برد، کلاس‌ها به گونه‌ای برنامه ریزی می‌شود که مدت زمان دانش آموز در کلاس بیشتر از این زمان طول نکشد.
این مسوول فرهنگی در هرمزگان ابرازداشت: در این بهار تربیت فعالیت‌های مدارس آموزش وپرورش هرمزگان با سمت وسوی تحقق شعار سال که مبتنی بر جهش تولید است به پیش خواهد رفت و  تلاش برای گسترش و توسعه عدالت آموزشی، پوشش تحصیلی حداکثری و ارتقای کیفیت تحصیلی با تکیه بر توان و ایثار معلمان، مربیان و هنرآموزان بعنوان افسران سپاه پیشرفت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و با کمک خیران مدرسه ساز و مدرسه یار صورت خواهد گرفت. 
در این مراسم فریدون همتی استاندار هرمزگان. حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل و مسوولان آموزش وپرورش استان برگزار شد.
 دانش‌آموزان با استقبال مسوولان استانی در کلاس‌های درس حاضر شدند و سال‌تحصیلی جدید را از امروز شنبه ۱۵ شهریور  به طور رسمی آغاز کردند.
 در حاشیه این مراسم پیام وزیر آموزش وپرورش قرائت شد و از خانواده شهید بهمن زاده شهید مدافع سلامت تجلیل شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =