معاون فرماندار آستارا گروه‌های جهادی را به ضدعفونی مدارس فراخواند

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی به آموزش و پرورش داده شده اما این اداره با تعداد زیاد مدارس و کمبود نیروی انسانی مواجه است و سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی برای گندزدایی مدارس همکاری کنند.

کامبیز لقمانی مقدم روز شنبه در آئین بازگشایی مدارس در مدرسه دخترانه فرندخت آستارا اظهار کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی باید در اولویت امور مدارس باشد و دانش آموزان هر پایه تحصیلی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی به ۲ گروه زوج و فرد تقسیم شوند و تب سنجی دانش آموزان در ورود به محیط مدرسه انجام شود.

امام جمعه آستارا هم در این آئین گفت: دانش آموزان ادامه دهندگان راه پربار رزمندگان اسلام هستند و در سنگر علم و فضیلت برای ساختن ایرانی آبادتر، رسالت بزرگی بر دوش دارند. 

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا از معلمان و مربیان آستارا خواست با ایجاد انگیزه پژوهش در دانش آموزان، مسیر حرکت علمی جویندگان دانایی را هموار سازند و همچنین آموزش و پرورش با اجرای سند ۲۰۳۰ غرب در مدارس ما به شدت مخالفت کند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این آئین گفت: ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ آموزشگاه، زیر نظر حدود هزار نیروی انسانی مشغول تحصیل علم می شوند و دستورالعمل های بهداشتی باید مورد توجه قرار بگیرد. 

سجاد موسوی اظهار کرد: این شهرستان از قدمت و غنای فرهنگی برخوردار است و در سال های نه چندان دور، معلمان شهرستان های همجوار را تامین می کرد.

وی بیان کرد: اجرای سند تحول بنیادین، دغدغه مسئولان آموزش و پرورش است و همه چیز، برای شروع سال تحصیلی پربار و توفیق دانش آموزان و معلمان آستارا فراهم شده است. 

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، در اجتماعات بیشتر شیوع می کند و به همین دلیل ضدعفونی مدارس در کانون توجه مسئولان قرار گرفته است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =