با صحنه گردانی آمریکا کوزوو رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسد

تهران – ایرنا – خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز خبر داد که در پی فشارهای واشنگتن برای توفیق معامله قرن و بهبود جایگاه جهانی رژیم صهیونیستی، کوزوو اسرائیل را به رسمیت می شناسد و سفارت صربستان به بیت المقدس منتقل می شود.

آسوشیتدپرس نوشت که امروز و پس از جلسات دو روزه با مقام های دولت آمریکا، الکساندر ووسیچ رئیس جمهوری صربستان و عبدالله هوتی نخست وزیر کوزوو در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همکاری های اقتصادی توافق کردند. تصمیم صربستان به جابجایی سفارت خود در اسرائیل علامتی به دولت ترامپ به شمار می رود که در مه ۲۰۱۸ سفارت آمریکا در تل آویو را به بیت المقدس منتقل کرده بود.

ترامپ که این توافق را تاریخی خواند خبر داد که صربستان در ماه جاری میلادی دفتر بازرگانی خود را در بیت المقدس افتتاح می کند و تابستان سال آینده سفارت خود را به این شهر منتقل خواهد کرد.

کوزوو که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند، تاکنون اسرائیل را به رسمیت نشناخته بود و اسرائیل نیز این بخش جدایی طلب صربستان را به رسمیت نشناخته است.

به نوشته آسوشیتدپرس، با توجه به تلاش های اخیر دولت ترامپ برای برقراری روابط میان اسرائیل و کشورهای منطقه، به نظر می رسد که تصمیم امروز صربستان و کوزوو در راستای تلاش های واشنگتن برای بهبود جایگاه جهانی اسرائیل باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =