مدارس ایذه برای شروع سال تحصیلی ضدعفونی شد

اهواز - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش ایذه گفت: تمام مدارس شهری و روستایی این شهرستان برای آغاز سال تحصیلی جدید با کمک شهرداری و عوامل مدرسه ضدعفونی و گندزدایی شدند.

حسین آقا ملاپور جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش و پرورش ایذه شرایط لازم برای شروع سال تحصیلی جدید را دارد، تمام مدارس ضدعفونی و گندزدایی شدند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی افزود: حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست و والدین برای حضور یا عدم حضور فرزندان خود تصمیم گیری می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش ایذه ادامه داد: تا زمانی که ستاد ملی یا استانی کرونا برای تعطیل شدن مدارس دستورالعمل اعلام نکنند فعالیت مدارس ادامه خواهد داشت.

وی درباره نحوه فعالیت مدارس نیز گفت: مدارس روستایی و عشایری که زیر ۵۰ دانش‌آموز در آنها مشغول تحصیل هستند به صورت عادی و روزانه و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برپا خواهند بود.

آقاملاپور در تشریح فعالیت مدارس شهری و بالای ۵۰ نفر اظهار داشت: دانش‌آموزان مدارس شهری در ۲ نوبت و در ۲ گروه الف و ب تقسیم بندی شده و به صورت یک روز در میان در کلاس درس حاضر می‌شوند تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

مدیر آموزش و پرورش ایذه با تاکید بر استفاده از تب سنج در تمام مدارس ادامه داد: دمای بدن همه دانش آموزان هنگام ورود به مدرسه با تب سنج اندازه گیری می‌شود و دست‌ها و کفش دانش آموزان نیز ضدعفونی خواهد شد اما فعلا بودجه‌ای برای تهیه ماسک برای توزیع بین دانش‌آموزان نداریم.

جمعیت دانش‌آموزی شهرستان ایذه در همه مقاطع تحصیلی حدود ۴۰ هزار نفر است.

شهرستان ایذه دارای ۳۹۰ واحد آموزشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =