تسهیلات بلاعوض به حساب مدیران نشریات کرمانشاه واریز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کرمانشاه، از واریز تسهیلات بلاعوض به حساب مدیران نشریات محلی استان خبر داد.

وحید نیشابوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیگیری های بسیار جهت تخصیص اعتبار برای پرداخت یک فقره تسهیلات بلاعوض به نشریات محلی استان اظهار داشت: با توجه به تعطیلی موقت و یا کاهش فعالیت نشریات محلی به دلیل رکود ناشی از کرونا و در جهت حمایت از این صنف، با مکاتبات و پیگیری های متعدد اعتباری هر چند اندک جهت تخصیص تسهیلات بلاعوض دریافت گردید که خوشبختانه روز گذشته به حساب مدیران مسوول نشریات محلی استان واریز شد.

وی در ادامه در خصوص اختصاص تسهیلات قرض الحسنه برای حمایت از نشریات استان گفت: باتوجه به هزینه های مختلف نشریات محلی از جمله هزینه سرسام آور چاپ و اجاره دفاتر و در جهت جبران بخشی از آن، تسهیلات ویژه ای به شکل قرض الحسنه با همکاری صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته شد که خوشبختانه روند پرداخت آن نیزاز فردا (شنبه) آغاز و اولین گروه از مدیران مسوول نشریات استان برای دریافت تسهیلات مذکور به این صندوق معرفی شدند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه در خصوص نحوه معرفی مدیران مسوول نشریات برای دریافت این تسهیلات گفت: این تسهلات در یک سیکل زمانی مشخص به مدیران مسوول پرداخت می شود که براساس دستورالعمل صندوق کارآفرینی امید هر هفته هشت نفر برای دریافت به صندوق معرفی می شوند.

نیشابوری تصریح کرد: درحال پیگیری برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه ای دیگری از یکی از بانک های استان هستیم که در صورت تخصیص اعتبار نسبت به واگذاری آن به بخشی از اهالی رسانه که در چند ماه گذشته به دلیل کرونا بامشکل مواجه شده اند اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه در پایان از همکاری و اهتمام استاندارکرمانشاه در جهت تخصیص اعتبارات لازم برای این تسهیلات تقدیر و تشکر کرد.
 استان کرمانشاه بیش از ۲۰ نشریه محلی مجوزدار دارد و در مجموع بیش از ۱۲۰ رسانه شامل خبرگزاری، پایگاه خبری، نشریات محلی و دفاتر روزنامه‌های سراسری در این استان فعال است.