وزیر آموزش و پرورش: نگرانی خانواده ها را درک و با آنها مدارا می کنیم

تهران - ایرنا - وزیرآموزش و پرورش گفت: مدارس فردا باز است اما اختیار داده شده که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ نگرانی خانواده ها را درک و با آنها مدارا کرده و تمام حساسیت را رعایت می‌کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می‌توانند تصمیم‌گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

به گزارش ایرنا، «محسن حاجی میرزایی» جمعه شب در شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه‌های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می‌آیند؟»، افزود: فکر می‌کنم حداقل دیانت اقتضا می‌کند، اگر برای بچه‌های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند.

وزیرآموزش و پرورش گفت: با رعایت سخت ترین پروتکل های بهداشی و رعایت فاصله اجتماعی فردا ۱۱۶ هزار مدرسه در کشور با هماهنگی های لازم سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

حاجی میرزایی افزود: با بازگشایی مدارس امسال ۱۵ میلیون دانش آموز در سراسر کشور با نظارت دقیق همکاران ما مشغول به تحصیل می شوند و همه ما نیز در تامین سلامتی دانش آموزان در مدارس مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه حداکثر زمان کلاس دانش آموزان ۳۵ دقیقه تعیین شده است، تاکید کرد: طبق پروتکل های ابلاغی همه دانش آموزان در مدارس و کلاس ها باید با یک متر فاصله حضور یابند و تهویه کلاس ها و باز بودن پنجره و استفاده از ماسک برای دانش آموزان و معلمان در محیط آموزشی اجباری است.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد که  طبق هماهنگی انجام شده والدین می توانند برای رفع نگرانی در مدارس حضور پیدا کنند تا با مشاهده وضعیت دانش آموزان در محیط مدرسه نگرانی آنها برطرف شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: حضور والدین در مدارس سبب خواهد شد بین مدارس و اولیای دانش آموزان ارتباط نزدیکی به وجود آید و ما نیز در جلسه دو روزه ای که با بیش از ۱۵۰۰ نفر از مسئولان مناطق مختلف آموزش و پرورش داشتیم تمام موارد را گوشزد کرده ایم و امیدواریم امسال تعامل خوبی بین والدین و مدارس برقرار شود.

وی به اخذ تعهد از سوی برخی از مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی ویروس کرونا اشاره کرد و  گفت: از سوی آموزش و پرورش اخذ تعهدی ابلاغ نشده و اگر مدرسه ای این کار را کرده به سلیقه خود این تعهد را از اولیا اخذ کرده است.

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه امسال بنا داریم با نظارت کامل خانواده ها، اولیا، انجمن اولیا، مدیر و معلم سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز کنیم، گفت: هرچه خانواده ها در فرآیند کار مدارس دانش آموزان باشند، احساس آرامش بیشتری خواهند کرد.

حاجی میرزایی درباره دانش آموزان مدارس استثنایی نیز گفت: مدارس استثنایی پروتکل های خاص خود را دارند و سال تحصیلی جدید این مدارس با برسی های بیشتری انجام می شود.

وزیرآموزش وپرورش ادامه داد که  دانش آموزان مدارس استثنایی اگر در معرض خطر باشند از حضور در این مدارس منع می شوند و اگر مشکلی نداشته باشند می توانند در کلاسهای درس خود حضور پیدا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =