بهره‌برداری ۷۷ طرح راهداری استان اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا- بهره‌برداری ۷۷ سامانه حمل و نقل هوشمند و طرح راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان روز شنبه با حضور معاون وزیر معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این طرح ها شامل ۶۷ سامانه حمل و نقل هوشمند، ۲ تقاطع غیرهمسطح در مبارکه، پروژه ایمن سازی و روشنایی اتوبان ذوب آهن و باند دوم مبارکه - شهرضاست که با حضور عبدالهاشم حسن نیا رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به بهره برداری رسید.

مهدی خضری ادامه داد: این طرح ها در شهرستانهای تیران و کرون، شهرضا، فلاورجان، مبارکه و اصفهان افتتاح شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان افزود: همچنین عملیات اجرایی باند دوم تیران- سامان، لکه گیری و روکش آسفالت محور شهرضا- مبارکه، تقاطع غیرهمسطح منظریه در شهرستان شهرضا، عملیات اجرایی راهدارخانه مرکزی اصفهان،  عملیات نصب باکس های زیرگذر پایانه بار مبارکه و عملیات تقاطع غیر همسطح جرم افشار آغاز شد.

وی با اشاره به بازدید طرح ۶ خطه باند برگشت شهرضا به سمت اصفهان  اضافه کرد: برگزاری نشست  هم اندیشی با تشکل‌های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر استان از مهمترین برنامه‌های معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر است.

 خضری گفت: بیش از ۶۰ طرح مهم راه‌سازی و روکش آسفالت بزرگراه‌ها و راه‌های شریانی در مناطق مختلف این استان در حال اجراست و  طرح‌های بسیار زیادی با وجود محدودیت‌های منابع و اعتبارات مالی، برای رضایتمندی مردم در سال جاری تعریف شده و در حال اجراست.

استان اصفهان از نظر تعداد شرکت حمل و نقل بار، تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.  
بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو با ۴۸ هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان فعالیت می‌کنند که نزدیک به ۱۰ درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می‌شوند.  
۴۵۹ شرکت حمل و نقل بار، ۶ پایانه حمل بار، ۲۶ پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و ۴۳ مجتمع بین راهی در سطح استان اصفهان فعالیت می‌کنند.  
استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به‌عنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.  
استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزادراه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها