۵۰۰۰ هزار فرصت شغلی در ملارد در انتظار افزایش اختیارات شهرستانی

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ملارد گفت: در صورت افزایش اختیارات به ادارات شهرستان ملارد می توان پنج هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا سجاد برنجی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ملارد ضمن قدردانی از هیات های مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ایام محرم در خصوص گرامیداشت هفته دولت و تبیین دستاوردها، اقدامات و خدمات دولت تدبیر و امید نیز بیان کرد: اقدامات بزرگی توسط دولت و خدمتگزاران مردم در این شهرستان تحقق یافته که یکی از  مهمترین آن ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان ملارد با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی است.  

وی ادامه داد: در موضوع تکمیل  بیمارستان مشکل اعتباری وجود ندارد  و ۱۲۰میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان اختصاص یافته است اما کم کاری دستگاه های ملی در راستای احداث این بیمارستان باعث عقب افتادگی این پروژه شده است.

برنجی  گفت: در راستای اقدامات مطلوب در حوزه آب،   تابستان امسال شاهد کاهش محسوس قطعی آب بودیم و با توجه به اینکه در شهرستان ملارد از استفاده آب های سطحی محروم هستیم ۳۹ حلقه چاه حفر شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای رفع کم آبی نیز بیان کرد: افزایش ۳۴ هزار متر مکعب مخازن آب در شهرستان ملارد برای رفع کم آبی یکی دیگر از اقدامات دولت است.  

فرماندار شهرستان ملارد گفت: یکی از بهترین تصفیه خانه های فاضلاب کشور در شهرستان ملارد در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

برنجی اضافه کرد: همچنین حدود ۴۹ کیلومتر خطوط فرعی فاضلاب و ۲۷ کیلومتر خطوط اصلی فاضلاب در شهرستان ملارد احداث شده است.

وی در خصوص برق رسانی در شهرستان ملارد نیز گفت: در زمینه برق رسانی نیز ۲۱۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، یکهزارو ٣٠٠ دستگاه پست هوایی و ۲۵ دستگاه پست زمینی در شهرستان ایجاد شده است.

برنجی خاطرنشان کرد: بهره برداری از پست ۴۶٣ کیلو ولت صفادشت جزو افتخارات این شهرستان است که توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

فرماندار شهرستان ملارد همچنین در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه گازرسانی گفت: در دولت تدبیر و امید ۹۷ کیلومتر شبکه گازرسانی احداث و ۱۵ روستا  از گاز طبیعی برخوردار شدند.

برنجی همچنین اضافه کرد: چهار هزار مشترک مخابرات در شهرستان ملارد وجود دارد و ١٢۵ کیلومتر شبکه فیبر نوری در شهرستان ایجاد شده است.

وی ایجاد ۲۴ گلخانه ودر بحث مدیریت آب کشاورزی ایجاد سه هزار و ٥٠٠  هکتار سیستم آبیاری نوین قطره ای را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شهرستان برشمرد.

فرماندار ملارد در خصوص اقدامات انجام شده در بحث آموزشی نیز بیان کرد: احداث ۳۵۴ کلاس درس در شهرستان و افزایش ۹۹ کلاس تا آخر دولت از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید در بحث آموزشی است.  

برنجی همچنین گفت: در حوزه اعتبارات ۲۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی و ایجاد زیرساخت ها در روستاها تخصیص داده شده است.  

وی تصریح کرد: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده نیز به شهرداری ها و مدیریت شهری در این دولت اختصاص یافته است.

 برنجی ادامه داد: همچنین سه هزار سند روستایی از طریق بنیاد مسکن به روستاییان اهدا و در ۳۰ روستا طرح هادی کاملا انجام شده است.  

فرماندار شهرستان ملارد گفت: در موضوع کمک های مومنانه با محوریت امام جمعه شهرستان و سپاه نیز اقدامات بسیار موثر و قابل تقدیری انجام گرفته است.

وی افزود: همچنین تا پایان دولت برای افزایش و ارتقا امنیت دو باب کلانتری از محل اعتبارات شهرستانی احداث می شود.  

برنجی در خصوص مقابله با ویروس کرونا در شهرستان ملارد نیز گفت: در بحث کرونا اقدامات بسیار خوب و بی‌نظیری انجام گرفت که برخی از آنها به عنوان الگوی ملی در سطح کشور استفاده شد.

شهرستان ملارد با حدود ٤٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =