امام جمعه بوشهر: دستگاه‌های حمایتی دانش آموزان نیازمند را دریابند

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ارائه آموزش‌ها به صورت مجازی، دستگاه‌های حمایتی در خصوص تامین ابزار مناسب، دانش آموزان نیازمند را دریابند.

به گزارش ایرنا،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز جمعه در پیام آدینه خود که نسخه‌ای ازآن در اختیار ایرنا قرار گرفت اعلام کرد: در این شرایط کرونایی ممکن است بسیاری از دانش آموزان توانایی مالی برای خرید ابزار مناسب از جمله تبلت و گوشی تلفن همراه را ندارند به همین منظور حمایت نهادهای حمایتی از این دانش آموزان ضروری است.

وی بیان کرد: همچنین رسانه ملی  باید ابزار و امکان لازم برای پخش برنامه های آموزشی را برای دانش آموزان فراهم کند تا هیچ دانش آموزی از فراگیری آموزش‌ها محروم نشود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: بی تردید در این شرایط حساس سطح علمی دانش آموزان باید حفظ و ارتقا یافته و امور پرورشی و فرهنگی نیز باید در برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر گفت: سیستم مشاوره علمی و پرورشی باید با دانش آموزان به صورت پیوسته برقرار باشد.

صفایی بوشهری اظهار کرد: با توجه به استثنایی بودن سال تحصیلی جاری  صبوری خانواده‌ها و همکاری آنها با آموزش و پرورش برای رقم زدن سال تحصیلی خوب، مفید و با نشاط  ضروری است.

وی ادامه داد: برخی از شهرستان‌های استان بوشهر در خصوص بیماری کرونا در وضعیت قرمز به سر می‌برند به همین دلیل  لازم است مسئولان در آستانه بازگشایی مدارس، مراکز آموزش عالی و آغاز فصل پاییز که خود زمینه ساز بسیاری از بیماری‌های فصلی است تصمیم گیری مناسبی داشته باشند.

امام جمعه بوشهر گفت: در همین راستا نظارت گسترده بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و برخورد بازدارنده با متخلفان، توسعه و تجهیز بیمارستان‌های استان، توجه به موضوع پیشگیری، تامین واکسن آنفولانزا به مقدار لازم و توزیع مناسب و عادلانه آن و رعایت امور بهداشتی از طرف مردم ضروری است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در سی و چهارمین اجلاس مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: منطق ایجاد دستگاه عظیم آموزش و پرورش تربیت انسان مؤمن، خردمند، اندیشمند، مجاهد و اهل عمل و متخلق به اخلاق اسلامی است.

صفایی بوشهری اضافه کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بعنوان نقشه راه باید به روزرسانی، کامل و مطابق با زمانبندی خاص اجرا شود.

وی بر ضرورت رعایت عدالت آموزشی، پیشگیری از آفت و زیان‌های احتمالی آموزش مجازی، توجه به فعالیت‌های  پرورشی، سامان دادن مهدهای کودک‌ و پیش دبستانی‌ها تاکید کرد.

امام جمعه بوشهر گفت: سلامت دانش آموزان و دانشجویان در شرایط شیوع ویروس کرونا بر همه چیز اولویت دارد در همین راستا در هر برنامه‌ای که باعث به خطر انداختن سلامت آنان می‌شود باید تدبیر کرد.  

صفایی بوشهری همچنین بر ضرورت توجه همگان به ویژه مسئولان به پروژه صیانت و مراقبت از سرمایه‌گذاری مردمی مانند بازار بورس تاکید کرد و از مردم و مسئولان خواست در عرضه بورس که احتمال ریسک بالا دارد مراعات و مواظبت‌های اقتصادی مناسب داشته باشند.

وی یادآور شد: متصدیان امور اقتصادی باید این سرمایه عظیم مردمی را در مسیر رونق تولید هدایت کرده و به کار ببرند و از ایجاد حباب‌های اقتصادی و ضرر و زیان‌های  احتمالی جلوگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =