۶۵۰ طرح عمرانی ۷ سال اخیر در آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- فرماندار آران و بیدگل گفت: ۶۵۰ طرح عمرانی با صرف حدود ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار از هفت سال اخیر در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز جمعه در جمع نمازگزاران این هفته شهرستان افزود: دولت برای توسعه شتاب‌زای آران و بیدگل برنامه‌ریزی کرده است چرا که در کشور از لحاظ اقتصادی و راهبردی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی این منطقه را قطب تولید فرش کشور برشمرد و بیان کرد: مجوز تبدیل این شهرستان به قطب تولید آجر استان اصفهان گرفته شد و در حال برنامه‌ریزی برای این مهم هستیم.

فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: برنامه داریم تا این شهرستان را به قطب تولید پسته، زعفران و گیاهان دارویی در استان و کشور تبدیل کنیم و نهضت کاشت گیاه عناب هم در دستور کار است.

وی با بیان اینکه آران و بیدگل با وجود بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال ظرفیت بهره‌گیری از انرژی خورشیدی را دارد، یادآور شد: ماهاتیر محمد، نخست وزیر اسبق مالزی در سفری به کاشان، به ظرفیت آفتابی بودن منطقه اشاره داشت و تاکید کرد، با برنامه‌ریزی در این زمینه در منطقه می‌توان برق اروپا را تامین کرد.

بایبوردی ادامه داد: ۴۲ درصد بزرگترین دریاچه نمک کشور در حوزه جغرافیایی شهرستان آران و بیدگل است که بر اساس مطالعات کارشناسان، افزون بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه در خود جای داده است.

وی گفت: مجوز راه‌اندازی شهرک صنعتی معدنی نمک و فرآورده‌های نمکی در این شهرستان گرفته شده و با در نظر گرفتن زمین مورد نیاز، به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم.

فرماندار آران و بیدگل در ادامه با اشاره به اینکه استکبار جهانی اقتصاد و معیشت مردم ایران را هدف گرفته است، اظهار داشت: دشمنان با گسترش تحریم‌های ظالمانه در کشور به دنبال جدایی ملت از نظام و انقلاب هستند که هوشیاری مردم و رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی به خسارت‌های ناشی از کرونا، سیل و خشکسالی در کشور و آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: تنها سیلاب‌های اخیر افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال به این شهرستان خسارت زده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =