۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84026506
۰ نفر

برچسب‌ها

دفتر حمایت حقوقی اصحاب رسانه خراسان رضوی راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا- رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: دفتر حمایت حقوقی خبرنگاران استان با همکاری یک مجموعه حقوقی فعال شد.

عباس محمدیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه مشاوره رایگان حقوقی، برگزاری دوره‌های آموزشی حقوقی، خدمات وکالت رایگان، کمک به حل پرونده‌های حقوقی و مداخله برای حل اختلافات رسانه‌ای از مهم ترین برنامه های این دفتر است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با مجموعه حقوقی دهکده بین المللی سفید فرزانگان عدالت ادامه داد: این تفاهم‌نامه در راستای ارائه خدمات تخصصی حقوقی به اصحاب رسانه است.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: این اتفاق در کشور بی نظیر است و بر اساس این تفاهم نامه، مجموعه حقوقی دهکده سفید با به کارگیری امکانات و خدمات تخصصی در آموزش و راهگشایی مسائل حقوقی خبرنگاران فعال خواهد بود.

محمدیان افزود: در این راستا کارگروه حمایت حقوقی از خبرنگاران تشکیل می شود و سطح بهداشت حقوقی برای ‌پیشگیری از بروز اختلافات را افزایش خواهیم داد.

وی ادامه داد: تلاش برای ارتقای دانش حقوقی اهالی رسانه که باعث بروز برخی مشکلات و تشکیل پرونده برای این قشر می شود از اولویت های این همکاری دوجانبه است.

رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: طبق این تفاهم نامه، از ظرفیت دهکده سفید برای در اختیار داشتن وکیل برای پیگیری پرونده های خبرنگاران استفاده می شود.

محمدیان ابراز امیدواری کرد که با این تعامل تخصصی در حوزه حقوق بتوان برخی راهکارهای قانونی را برای حمایت از اهالی رسانه به دولت و مجلس پیشنهاد داد.

این تفاهم نامه در راستای کاهش آسیب ها و رفع مشکلات حقوقی اصحاب رسانه خراسان رضوی، ۱۳ شهریور ماه ۹۹ به امضا مجید قاضی زاده رییس مجموعه حقوقی دهکده سفید و عباس محمدیان رییس سازمان بسیج رسانه رسید.

۲ هزار و ۱۰۰ خبرنگار، عکاس، فیلمبردار، مستندساز و فعال رسانه‌ای در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند که هزار و ۳۲۰ نفر از این تعداد عضو سازمان بسیج رسانه این استان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =