اجرا نشدن قوانین مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند به نفع مردم نیست

آبادان - ایرنا - امام جمعه خرمشهر گفت: سوء نظارت و مدیریت و اجرا نشدن قوانین مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند به نفع مردم ساکن در این منطقه نیست و از علل عقب افتادگی شهرهای آبادان و خرمشهر است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خرمشهر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: اختلاف نظر گمرک جمهوری اسلامی ایران با سازمان منطقه آزاد اروند موجب اجرایی نشدن قانون مناطق آزاد در شهرهای آبادان و خرمشهر شده است.

وی در ادامه با اشاره به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان با بیان اینکه سفر مسئولان کشوری به شهرستانها باید نتیجه دهد گفت: با توجه به اینکه مهمترین ماموریت مجلس یازدهم نظارت است خواهش ما از رئیس مجلس شورای اسلامی این شد که ضمن نظارت بر استان خوزستان بر شهرستان خرمشهر نیز نظارت داشته باشد. 

وی افزود: نظام برای بازسازی خرمشهر سالها هزینه کرد.  اگر اعتبارات بازسازی خرمشهر درست هزینه می شد شاید چندین خرمشهر را می شد با آن ساخت اما متاسفانه نظارت درستی در این زمینه صورت نگرفت.

امام جمعه خرمشهر با بیان اینکه شهرستان خرمشهر از حداقل امکانات رفاهی محروم است گفت: زیرساختهای عمران و خدمات شهری خرمشهر در حد صفر است و شهرداری خرمشهر در شرف ورشکستگی است و حتی توانایی پرداخت حقوق کارگران خود را ندارد.

حجت الاسلام عادل‌پور در ادامه گفت: برخی از واحدهای صنعتی بزرگ نظیر کارخانه صابون‌سازی، کشتی سازی اروندان، کشتی سازی شهیدموسوی در خرمشهر به دلیل نبود نظارت و سوء مدیریت تعطیل شدند.

وی آب و فاضلاب و عمران شهری را از اولویت‌های مورد نیاز بازسازی در خرمشهر بیان کرد وگفت: مسئله بازسازی زیرساخت‌ها همچون آب و فاضلاب ، عمران شهری، کسب و کار و معیشت خرمشهر با اجرای قوانین منطقه آزاد اروند امکان پذیر می‌شود.

امام جمعه خرمشهر در خاتمه ضمن قدردانی از هیاتهای مذهبی و مسئولان دستگاههای اجرایی گفت: از هیات های مذهبی مساجد و حسینیه‌ها و مواکب بابت برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله حسین(ع) با رعایت دستور العمل های بهداشتی قدردانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =