تأثیر منفی کرونا بر بخش های مختلف با تدبیر مسؤولان کاهش یابد

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: تأثیر منفی شیوع بیماری کرونا بر امور مختلف به ویژه بخش اقتصاد با تدبیر متولیان امر و مسؤولان اجرایی کشور و این استان کاهش یابد.  

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: انتظار می رود که  مسؤولان اجرایی کشور و کهگیلویه و بویراحمد تلاش و همت بیشتری برای گره گشایی از مشکلات مردم از جمله در زمینه مسائل اقتصادی  انجام دهند. 

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد آموزش و پرورش، افزود: بنا به تأکید معظم له باید دانش آموزان کشور به گونه ای تربیت شوند که در طراز نظام جمهوری اسلامی و جامعه شیعه باشند.    

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب باید دانش آموزان کشور به لحاظ علمی، معنوی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی به نحو شایسته ای پرورش داده شوند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: معظم له فرمودند که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید به طور دقیق و کامل اجرا و  هر چند سال یکبار نیز با توجه به شرایط روز جامعه اصلاح شود. 

وی ابراز داشت: دیگر مسائل مورد تأکید رهبر معظم انقلاب آن بود که نگاه به آموزش و پرورش باید از نوع سرمایه گذاری باشد، تمامی  دستگاه های اجرایی موظفند با آموزش و پرورش همکاری کنند و دانش آموزان نیز مهمترین سرمایه انسانی کشور هستند به طوری که دیگر  سرمایه ها از سوی آنان تولید می شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: سال تحصیلی جدید بخش عمده ای از تدریس به دانش آموزان کشور و این استان به دلیل شیوع بیماری کرونا از طریق فضای مجازی انجام خواهد شد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: هر چند که تدریس حضوری به دانش آموزان تفاوت اساسی با آموزش مجازی آنان دارد اما با توجه به وضعیت کرونایی و به منظور حفظ سلامت آنان چاره دیگری نیست.     

وی افزود: مردم کهگیلویه و بویراحمد آیین های عزاداری دهه نخست ماه محرم امسال را با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری  اجتماعی به طور باشکوه برگزار کردند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: چنین اقدامی تحسین برانگیز بوده زیرا علاوه بر ابراز ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از گسترش بیماری کرونا بین مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز جلوگیری شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha