مسجد یکی از بزرگترین محورهای آموزش، فهم و عمل به آیات قرآن است

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: مسجد یکی از بزرگترین محورهای قرآن و همچنین آموزش، فهم و عمل به این کتاب آسمانی است و در این راستا باید مدیریت و عملکرد بهتری داشت.

ماموستا ملا "عبدالرحمن مرادی" در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شافعی کرمانشاه، افزود: ایمان به قرآن، تلاوت و عمل به کتاب آسمانی مسیر سعادت دنیا و آخرت است.

 امام جمعه‌ اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: خروج مردم از ظلمات به نور، در قرآن بارها تکرار شده است گاهی به خدا وگاهی به پیامبران و گاهی به کتاب نسبت داده شده است.

او با اشاره به ثواب تلاوت قرآن گفت: قاری قرآن با هر حرف از آیات و کلمات قرآن یک حسنه و خوبی در نامه‌ عملش ثبت می شود.

وی در ادامه افزود: پدر و مادر قاری قرآن، در قیامت با تاجی از نور خلعت می دهند، نور آن تاج از نور خورشید دنیا روشن تر است.

ماموستا مرادی تصریح کرد: اهل قرآن، تشرفا و تکرما اهل الله هستند، در خانه ای که قرآن در آن تلاوت می شود فرشتگان حضور یافته و برکت و رزق کثیر یافت می‌شود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: جهان اسلام نسبت به  تلاوت، آموزش، حفظ، تجوید، تفسیر و عمل به قرآن اهتمام ویژه داشته و وجود صدها مراکز قرآنی در کشور اسلامی ما شاهد این مدعاست.

ماموستا مرادی در ادامه به دوازدهم شهریور، روز مبارزه با استعمار و سالروز شهادت رئیسعلی دلواری اشاره کرد و گفت: استعمار گران در طول تاریخ در صدد تاراج مال و ناموس وسرمایه های کشور ها و ملت ها بوده اند و در رأس آنها کشور استعمار گر انگلیس بیشتر به مناطق اسلامی ضربه زده و افرادی همچون رئیسعلی دلواری با روحیه جهاد و مبارزه با جان و مال خویش در مقابله با استعمار گران ایستاده و با شهادت خویش دَین خود را به اسلام و مسلمین ادا کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =