۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84026462
۰ نفر

برچسب‌ها

هنیه: رژیم صهیونیستی دشمن ابدی است

تهران-ایرنا- «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش حماس روز (جمعه) در جریان بازدید از مزار شهدای «صبرا و شتیلا» گفت: اسرائیل نه همسایه، نه دوست و نه هم‌پیمان است؛ بلکه دشمن بوده و دشمن باقی خواهد ماند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "شهاب" فلسطین، هنیه در سخنانی افزود: خون فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها در کشتار صبرا و شتیلا به هم آمیخته است.

رییس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: خون شهدای صبرا و شتیلا نفرینی است که اشغالگران و رژیم صهیونیستی را همچنان دنبال خواهد کرد، ما دشمن را نخواهیم بخشید، ملت ما و لبنان نیز شما را نخواهند بخشید.

 افزود: انتقام مقاومت به خاطر خونهای ریخته شده در صبرا و شتیلا فقط زمانی گرفته می‌شود که این پروژه صهیونیستی در سرزمین فلسطین نابود شود.

نظامیان صهیونیست ۱۶سپتامبر تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ میلادی (۲۵ تا ۲۷ شهریور ۱۳۶۱) به دو اردوگاه فلسطینی صبرا و شتیلا که بیش از 20 هزار نفر جمعیت  داشت ، حمل کرده و ساکنان آن را قتل و عام کردند.

شمار کشته شدگان  این حمله  وحشیانه ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ نفر برآورد شده است.
«آریل شارون» آن زمان وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و فرمانده نظامی مناطق اشغالی لبنان بود که در این کشتار وحشیانه نقش اصلی را برعهده داشت.
جنایت صهیونیست ها و مزدورانشان علیه ساکنان اردوگاه صبرا و شتیلا ۳ روز پی در پی ادامه داشت و طی آن شمار زیادی زن و کودک بی گناه کشته شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =