اعلام آمادگی ترکیه برای کمک به اقلیم کردستان عراق در مقابله با کرونا

بغداد- ایرنا- «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه امروز (جمعه) در دیدار با «نچیروان بارزانی» اعلام کرد که آنکارا آماده کمک به اقلیم کردستان عراق در مبارزه با ویروس همه گیر کرونا است.

به گزارش ایرنا از بیانیه دفتر رسانه ای رئیس اقلیم کردستان عراق، بارزانی در دیدار با چاووش اوغلو در آنکارا درباره چند محور و موضوع با وزیر خارجه ترکیه گفت و گو کرد.
نچیروان بارزانی صبح جمعه برای گفت و گو با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه و وزیر امور خارجه این کشور وارد آنکارا شد.
در بیانیه دفتر رسانه ای رئیس اقلیم کردستان عراق آمده است که در این نشست روابط اقلیم با ترکیه و راه های توسعه بیشتر  همکاری ها در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
بارزانی و چاووش اوغلو بر تحرک و شتاب بیشتر به مبادلات تجاری میان دو طرف تاکید کردند.
همچنین دو طرف در مورد شیوع ویروس کرونا، اثرها و پیامدهای آن به ویژه در حوزه اقتصادی گفت و گو کردند.
در همین راستا، وزیر امور خارجه ترکیه آمادگی کشورش را برای کمک به اقلیم کردستان عراق در تهیه و ارسال تجهیزات پزشکی برای مقابله با این بیماری همه گیر اعلام کرد.
در این نشست همچنین روابط بغداد و اربیل، موضوع تروریسم و ​​راه های مقابله با آن و تحولات منطقه مورد بحث و بررسی دو طرف قرار گرفت.
سفر بارزانی به ترکیه در حالی انجام شده است که آنکارا از اواخر خرداد گذشته، عملیات «پنجه ببر» را از زمین و هوا در شمال عراق علیه عناصر پ.ک.ک آغاز کرده است.
۲۱ مرداد گذشته در حمله پهپادی ترکیه به یک خودرو حامل مرزبانان عراقی به منطقه «سیدکان» در شمال استان اربیل اقلیم کردستان عراق، چهار نظامی از جمله دو فرمانده ارشد این کشور کشته شدند.
ارتش ترکیه اعلام کرده که هدف از عملیات موسوم به پنجه ببر در شمال عراق پاکسازی این مناطق از حضور عناصر «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =