امام جمعه پردیس: مسئولان برای مقابله با فشار هسته‌ای دشمن آماده باشند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان پردیس گفت: مسئولان و نمایندگان مجلس یازدهم سناریو مقابله با فشار هسته‌ای دشمن را با بازگشت به غنی‌سازی ۲۰ درصد، جمع‌آوری دوربین‌های آنلاین و محدودسازی بازرسی‌ها آماده کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس اظهار داشت: مسئولان نظام، برای خروج از برجام و پروتکل‌های الحاقی متناسب با اقدامات دشمنان آمادگی داشته‌باشند تا پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان خائن بدهیم.

وی ادامه داد: بنا بر سخنان رهبر معظم انقلاب،  آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها قابل اطمینان نیستند، آمریکا از برجام خارج شد و کشورهای اروپایی با روش خود دنباله رو اهداف و مقاصد آمریکا هستند تا اهداف ایرانیان را با تمدید تحریم تسلیحاتی مختل کنند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: یکی از مطالبات رهبر فرزانه انقلاب طی ۱۰ سال گذشته راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است که تاکنون توجهی به آن نشده است.

حسینی گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دسترسی به سرعت بالای اینترنت با قیمت مناسب، بهره‌مندی همه مردم از پهنای باند بالا برای انتقال اطلاعات و ارتباطات آنلاین یک ضرورت است.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس، اظهار داشت: اولیا و دانش آموزان در دوران کرونایی همکاری کنند تا با رعایت دستورالعمل ها از شیوع بیماری در مدارس پیشگیری شود و آموزش و پروروش با به کارگیری خلاقیت و به دست‌گرفتن ابتکار عمل و رعایت بیش از پیش دستورات بهداشتی نقش موثری در سلامت دانش آموزان در سال تحصیلی کرونایی داشته باشد.

امام جمعه شهرستان پردیس ضمن تقدیر از آموزش و پرورش شهرستان در برگزاری مراسم عزاداری محرم، افزود: در دهه اول محرم حیاط مدارس، سالن‌ها و زمین‌های ورزشی روباز آموزش و پرورش در اختیار هیات‌های عزاداری قرار گرفت و آیین سوگواری سید الشهدا (ع) با رعایت فاصله اجتماعی مناسب برگزار شد.

حسینی گفت: دهه اول محرم امسال در آیین سوگواری سید الشهدا(ع) شاهد پیوند عقلانیت و معنویت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با شعار «عرض اردات و حفظ سلامت»  بودیم  و تلاش دشمن برای وارونه‌سازی حقایق عزاداری امام حسین(ع) ناموفق ماند.

وی ادامه داد: دشمن با روایت پردازی قصد داشت تا بین سلامت، معنویت مردم تقابل و تضاد ایجاد کند اما ناکام ماندند و ما برنده جنگ روایت‌ها شدیم و دوگانه‌سازی دروغین دشمن ناکام ماند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: روشنفکر نماهای وابسته به بیگانگان تلاش کردند تا بین هیات‌های مذهبی و انقلابی فاصله بیندازند و مردم را در حیرت و سردرگمی گرفتار کنند اما با حضور عقلانی و منطقی مردم در هیات های عزاداری ناکام ماندند.

حسینی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب امروز سخنان ائمه اطهار (ع) را با عقلانیت و تدبیر برای ما بیان می کنند و بر همین اساس عزاداری‌های مردم ولایتمدار ایران اسلامی با رعایت بیش از پیش دستور العمل‌های بهداشتی تعطیل نمی شود.

وی افزود: در دهه اول محرم با خلاقیت و ابداعات مومنانه تهدید بیماری کرونا را به یک فرصت معنوی تبدیل کردیم و با پیروی از دستورات رهبر معظم انقلاب شاهد تصاویر بی نظیر عقلانیت شیعه در برگزاری مراسم عزاداری سید الشهدا (ع) در دهه اول محرم بودیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =