امام جمعه زاهدان: نتیجه تسلیم در برابر ولی فقیه پیروزی است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نمونه‌های متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد نتیجه تسلیم، خیرخواهی و کمک به ولی فقیه پیروزی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در حطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان به ذکر چند نمونه از تسلیم، خیرخواهی و کمک به ولی فقیه که نتیجه آن پیروزی بوده است، اشاره کرد و افزود: حضور پرشور مردم در صحنه درگیری‌های اول انقلاب بویژه در قیام خونین ۱۷ شهریور؛ پیشرفت‌های عینی در عرصه‌های مختلف بویژه صنایع دفاعی، نظامی و پدافند هوایی و عزاداری‌های باشکوه به دعوت رهبری و با رعایت مسائل بهداشتی نمونه‌هایی هستند که با تسلیم در برابر ولی، پیروزی عاید ما شده است.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: توجه ناکافی به هشدارهای رهبر معظم انقلاب نسبت به کاهش جمعیت، عمل نکردن به دستورات معظم له در رابطه با شبکه ملی اطلاعات برای پرهیز از وابستگی و همچنین مدیریت صحیح فضای مجازی و وابسته کردن مسائل اقتصادی به خارج از کشور و گره زدن آن به نفت با وجود هشدارهای مکرر رهبر معظم انقلاب که باعث شده مردم در شرایط امروز با مشکلات دست و پنجه نرم کنند نمونه‌های منفی این موضوع است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ضمن تقدیر از تلاش معلمان و دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش و تبریک به دانش‌آموزان به مناسبت بازگشایی مدارس، به بازخوانی فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در اجلاس سالیانه روسا و مدیران وزارت آموزش و پرورش پرداخت.

وی ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، یکی از راه‌های تحصیل تقوا، حفظ خود و جامعه از وساوس شیاطین جن و انس، دشمنان داخلی و خارجی را بهره‌مندی از چراغ هدایت و سوار شدن بر کشتی نجات امام حسین(ع) عنوان کرد و اظهارداشت: حضرت ابوالفضل(ع)، الگویی بزرگ و از شخصیت‌های بارز و شهدای شاخص در نهضت عاشورا هستند.
امام جمعه زاهدان، حضرت ابوالفضل(ع) را الگویی در دینداری، ولایتمداری، صبر، استقامت و بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و کرامات انسانی برای امت اسلامی معرفی کرد و در توصیف جایگاه والای ایشان افزود: با وجود اینکه معمولا در مورد امامزادگان، زیارتی از ائمه(ع) وارد نشده ولی برای ایشان زیارتنامه‌ای به سند معتبر از امام صادق(ع) نقل شده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به فرازهایی از زیارت‌نامه حضرت ابوالفضل(ع)، برخی از شاخصه‌های ایشان را از جمله تسلیم در برابر خداوند، دین الهی و ولی خدا، تصدیق ولی خدا، وفاداری، خیرخواهی و صبر و پایداری برشمرد و اظهارداشت: حقیقت و اصل و اساس دین، تسلیم بودن در برابر خدا و ولی خداست.
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان با استناد به آیاتی از سوره‌های مبارکه آل عمران و بقره و همچنین تعدادی از روایات، ماموریت پیامبران الهی و وظیفه همه مومنان را تسلیم در برابر خداوند و دین الهی عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محامی در مقایسه مقام تسلیم حضرت اسماعیل(ع) و حضرت عباس(ع) خاطرنشان کرد: حضرت اسماعیل(ع) در صحنه امتحانی که خداوند تدارک دیده بود ذبح نشد اما به مقام ذبیح‌الله رسید اما این امتحان کجا و امتحان حضرت عباس(ع) کجا؟
امام جمعه زاهدان با بزرگ دانستن ویژگی‌های شخصیتی حضرت ابوالفضل(ع)، تاکید کرد: امت اسلامی و همه آزادگان عالم باید از این بزرگمرد عرصه عاشورا و کربلا درس تسلیم در برابر خداوند، دین الهی، ولی خدا و حق و حقیقت را بیاموزند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن توصیه مجدد به رعایت تقوای الهی، یکی از راه‌های تحصیل تقوا را ارزیابی و محاسبه نفس اعلام کرد و متذکر شد همه ما باید با درس گرفتن از شاخصه تسلیم از سیره حضرت ابوالفضل(ع) به ارزیابی عملکرد خود و جامعه بپردازیم.
وی با اشاره به جایگاه ولی فقیه در آیات و روایات متعدد، بیان داشت: ولی فقیه حجت الهی بر ماست و باید ارزیابی کنیم که به تأسی از حضرت عباس(ع) چه قدر در تسلیم، تصدیق و وفا در برابر ولی فقیه عمل کرده‌ایم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =