امام جمعه سنندج: جوانان برای سازندگی کشور پیشقدم باشند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: جوانان برای سازندگی کشور دست بدست هم داده و کار را شروع کنند چون از آنها انتظار می‌رود در قالب آینده‌سازی کشور پیشقدم باشند.  

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: جوان امروز باید حافظ جان، مال و امنیت مردم بوده و به شکلی فعال مسوولیت پذیر باشد ضمن اینکه از جوانان کشور انتظار می‌رود امانتدار پدر و مادر، جامعه و کشورشان باشند.  
وی با بیان اینکه کشور به توانایی نسل جوان برای عبور از مشکلات نیازمند است، یادآور شد: احساس مسوولیت همان کاری است که امام علی (ع) کرد و شبانه به فقرا کمک می‌کرد و اینک باید جوانان مومن و معتقد ما نیز این راه و روش ائمه معصوم را ادامه دهند.  
ماموستا رستمی با بیان اینکه در شرایطی که شاهد شیوع کرونا هستیم باید همکاری ها را برای مقابله با این بیماری گسترش دهیم، اضافه کرد: جوان در سایه قرآن، دین و خدمتگذاری موفق خواهد بود و میوه عبادت هم در واقع خدمتگذاری به مردم است.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جامعه انتظار خدمت و حمایت از جوانان دارد، افزود: نصایح لقمان حکیم به فرزندش برای هر مسوولی درس است که چطور با مردم تعامل و رفتار  کنند.  
وی با بیان اینکه شاهد امنیت و آسایش در کشور هستیم البته در سایه اسلام نباید کسی احساس خطر و ناامنی کند چون دین اسلام دین تعامل، انسانیت و رحمت است، تاکید کرد: قرآن برای ما نازل شده و پیامبر (ص) هم می‌گوید قرآن و اهل بیت را بعد از خودم به جا گذاشتم که اگر از آن پیروی کنید تا به خطا ن‌روید.  
ماموستا رستمی با اشاره به دیدارهای اخیر نماینده جدید ولی فقیه در کردستان و حضور او در نماز جمعه سنندج امروز گفت: حجت‌الاسلام پورذهبی در اولین قدم به میان مردمی آمد که در شهر علم، عرفان و معنویت زندگی می‌کنند و خطه‌ای است که صدها حافظ قرآن دارد.
ماموستا رستمی انتصاب شایسته ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه را تبریک گفت و افزود: امروز حجت‌الاسلام پورذهبی نشان داد با مردم تعامل دارد و مطمئنا حضور ایشان برای استان خیر و برکت خواهد بود و بداند حمایت مردم کردستان پشت سرش است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =