محور خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های اصفهان

اصفهان- ایرنا- شیوه عزاداری‌ها می‌تواند برای سایر فعالیت‌ها الگو باشد، فشار دشمنان برای اجبار ایران بر پذیرش خواسته‌های آنهاست و ضرورت توجه به منویات رهبر انقلاب در جریان سخنرانی وبیناری با وزیر آموزش و پرورش، از جمله محورهای خطبه‌های نمازجمعه در شهرستان‌های استان اصفهان بود.

نایین

امام‌جمعه نایین گفت: شیوه عزاداری‌ها می‌تواند یک الگو برای دیگر فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اداری باشد.

حجت‌الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نمازجمعه نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سید علی (ع) افزود: مومنان عزادار امسال همراه با سوگواری‌ به امر همدلی و کمک‌های مومنانه ادامه دادند و خیران در حد توان به یاری نیازمندان شتافتند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم‌های عزاداری امام حسین (ع) در شهرستان نایین بیان کرد: دهه اول محرم امسال عزاداری‌ها با رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی به بهترین نحو انجام شد.

امام‌جمعه نایین ضمن قدردانی از حضور حماسی عزاداران در عاشورا و تاسوعای حسینی اضافه کرد: پرفروغ ماندن نهضت عاشورا با زنده نگه داشتن این نهضت از سوی ائمه بوده است.

وی در ادامه به سالروز قیام ۱۷ شهریور اشاره کرد و اظهار داشت: این رخداد جنایتی بزرگ و سند رسوایی رژیم طاغوت و مزدورانش است که در کمال بی‌رحمی، راه را بر راهپیمایان بستند و با گلوله آنان را به خاک و خون کشیدند.

سجادی همچنین به انتشار تصویری موهن از پیامبر اسلام (ص) در نشریه‌ای فرانسوی اشاره کرد و گفت: این اقدام ظلم بزرگی به ساحت مقدس ایشان است؛ آنها تصور می‌کنند با توهین به پیامبر (ص) از نورانیت اسلام کاسته می‌شود، در حالی که همه می‌دانند اسلام و رسالت پیامبرش بیش از هر زمان دیگری در حال فتح اروپا، آمریکا و غرب است.

وی با تبریک هفته تعاون بر لزوم توجه به نقش و کارکرد تعاونی‌ها در اقتصاد اسلامی تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه در راستای برنامه‌های توسعه‌ای کشور باید یک چهارم اقتصاد ما مبتنی بر تعاونی با مشارکت مردم باشد، اما در عمل هنوز به جایگاه تعاونی‌ها اهمیت داده نشده است.

اردستان

امام‌جمعه اردستان گفت: سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری چند محور داشت که محور نخست، قدردانی از هیات‌های مذهبی بود که با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها ثابت کردند که سلامتی عزاداران برای آنها مهم است و درخواست مسئولان را پاسخگو بوده‌اند.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان افزود: برگزاری خوب عزاداری محرم از عنایت الهی بود که بدین وسیله از همه افرادی که در این زمینه نقش داشتند، تشکر می‌کنیم‌.

وی با قدردانی از تلاش ستاد مقابله با کرونا و شبکه بهداشت و درمان برای نظارت در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری حسینی، بیان کرد: از همه کسانی که پخت غذا را به جیره خشک، مواد ضدعفونی و بهداشتی تبدیل کردند و به نیارمندان تحویل دادند نیز قدردانی می‌شود.

امام‌جمعه اردستان اضافه کرد: یکی دیگر از محورهای سخنان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، تاکید روی عدالت آموزشی بود که توصیه فرمودند این موضوع باید در نقاط دور افتاده هم از سوی آموزش و پرورش اجرایی شود.

وی اظهار داشت: مراقبت از نفوذ فرهنگی دشمن در آموزش و پرورش از دیگر توصیه‌های رهبر انقلاب بود که مسئولان‌ باید در این زمینه هوشیار باشند و توطئه آمریکا و دشمنان را بی‌اثر کنند.

دهشیری تصریح کرد: ایشان همچنین ضمن محکوم کردن برقراری ارتباط علنی امارات متحده عربی با حکومت اشغالگر صهیونیستی ابراز امیدواری کردند که هم رژیم صهیونیستی و هم آمریکا روزبه‌روز افول داشته و نابودی آن‌ها را شاهد باشیم‌.

وی در ادامه با یادآوری کشتار مردم انقلابی در ۱۷ شهریور سال ۵۷ و محکوم کردن کشته و زخمی شدن مردم از سوی حکومت ستم‌شاهی، تشریح کرد: این مناسبت که به جمعه سیاه معروف است نیز به دستور مستقیم آمریکا رخ داد.

امام‌جمعه اردستان، ۱۴ شهریور سالروز شهادت آیت‌الله قدوسی، دادستان فقید کل کشور را یادآور شد و گفت: این جنایت بدست منافقین به رخ داد همچنین در این روز سرتیپ وحید دستجردی از مجروحان واقعه ریاست جمهوری نیزبه شهادت رسید.

وی همچنین به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور اشاره کرد و افزود: هرچند مسئولان عالی نظام تصمیم به بازگشایی مدرسه‌ها گرفتند اما باید این امر با رعایت کامل موارد بهداشتی صورت گیرد و امیدواریم سال خوبی برای دانش‌آموزان باشد.

دهشیری ابراز امیدواری کرد، با همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شهرستان اردستان از شرایط نارنجی ناشی از شیوع ویروس کرونا به سمت وضعیت سفید پیش برود.

آران و بیدگل

امام‌جمعه آران و بیدگل ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و قدردانی از برگزاری مراسم پرشور عزاداری امسال همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: قیام امام حسین (ع) درس‌های زیادی برای ما داشت که مهمترین آن نرفتن زیر بار زور بود.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه آران و بیدگل با اشاره به توافق‌نامه برجام و زورگویی آمریکا و اروپا افزود: آمریکای مستکبر از برجام خارج شد تا نقش پلیس بد را داشته باشد و اروپایی‌ها نقش پلیس خوب را بازی می‌کنند اما به دنبال فشار بر ایران برای تن دادن به خواسته‌های نامشروع‌شان هستند.

وی بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب بارها اعلام کردند که به اروپایی‌ها هم‌ مانند آمریکایی‌ها اعتمادی نیست؛ که این فرمایشات امروز برای همگان ثابت شده است.

امام‌جمعه آران و بیدگل اضافه کرد: اگر بنا باشد اروپایی‌ها با آمریکا همراهی و تحریم‌های ضد ایرانی را تمدید کنند، ما هم دست از تعهدات خود بر داشته و اقدام‌های بعدی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها باید بدانند که ایران مقتدر است و زیر بار زور نخواهد رفت؛ چرا که ما بزرگ شده مکتب امام حسین (ع) هستیم.

سلیمانی در ادامه به مطالبات رهبر انقلاب از دولتمردان و مردم اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی رهبر فرزانه انقلاب فرزندآوری و افزایش جمعیت است که سال‌هاست مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد و باید مورد توجه بیشتر باشد.

وی بیان کرد: مطالبه مهم دیگر رهبر معظم انقلاب مدیریت فضای مجازی در کشور است که مورد غفلت قرار گرفته و دولتمردان با توسعه شبکه ملی اطلاعات می‌توانند به این مطالبه جامه عمل بپوشانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =