امام جمعه بجنورد بر دقت بیشتر در جذب معلمان تاکید کرد

ایرنا- بجنورد- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: جذب معلم در آموزش و پرورش باید با حساب و کتاب صورت گیرد و گزینش این قشر متناسب با مبانی و ارزش‌های اسـلامی باشد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد  مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت: در انتخاب معلم باید دقت شود تا هر فردی با هر طرز فکری وارد این مجموعه انسان ساز نشود.

وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا والدین به هنگام بازگشایی مدارس نگرانی نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با ابراز تاسف نسبت به اجرایی نشدن کامل سند تحول آموزش و پرورش گفت: جذب معلمان مومن و متعهد در دانشگاه فرهنگیان و تبیین و تشریح سند تحول برای دبیران از جمله اقدامات مهمی است که باید انجام شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به وضعیت مهدهای کودک نیز گفت: انتقاد رهبر انقلاب به این مراکز باید مورد توجه قرار گیرد و باید توجه بیش‌از پیش به این بخش از تعلیم و تربیت انجام شود.

وی  با بیان اینکه همه ارکان آموزشی باید تلاش کنند تا عدالت آموزشی بین مدارس دولتی و غیردولتی به وجود آید، گفت: باید کاری کرد تا خانواده ها بین انتخاب مدارس دولتی و غیردولتی برای تحصیل فرزندانشان سردرگم نباشند.

نماینده ولی فقیه در استان با قدردانی از برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) که همراه با رعایت نکات بهداشتی بود اظهار داشت: دسیسه های رادیوهای بیگانه و کانال های مزدور آمریکا و اسراییل که می خواستند به مردم بگویند دیانت و سلامت با هم جمع نمی شود نقش بر آب شد و مردم فهیم ما نشان دادند که می شود این کار را کرد.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به وقایع بعد از عاشورا و نقش حضرت زینب(س) گفت: پیام آور عاشورا ثابت کرد که نباید در مصائب ناامید شد و به تاسی از آن بانوی بزرگوار باید مدیریت صحیح و کارآمد در سختی ها داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =