امام جمعه خلخال: وظیفه دستگاه آموزش و پرورش در شرایط موجود سنگین‌تر است

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: امسال وظیفه دستگاه آموزش و پرورش به لحاظ وجود شرایط کرونایی در مدیریت بازگشایی مدارس سنگین‌تر از گذشته است.

به گزارش ایرنا ،حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خلخال با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه افزود: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه کار بازگشایی مدارس امسال متفاوت از سال‌های گذشته است.

وی با بیان اینکه در دین اسلام به تعلیم و تربیت بیش از سایر مسائل توجه و توصیه شده است، اظهارداشت: فراهم کردن ساز و کار لازم برای تعلیم و تربیت فرزندان جامعه تنها به عهده آموزش و پرورش نیست و انتظار از اولیای دانش‌آموزان همراهی دستگاه تعلیم و تربیت برای دستیابی به اهداف آموزشی و پرورشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و حفظ سلامتی دانش‌آموزان است.

خطیب نماز جمعه خلخال گفت: معلمی شغل انبیا بوده و وظیفه حفظ امانت فرزندان معصوم به دست معلمان برای تعلیم و تربیت سپرده شده و این وظیفه بسیار سنگینی است که باید با همکاری اولیای دانش‌آموزان این وظیفه بدرستی عمل شود.

حجت الاسلام اسدی بیان کرد: هرگونه کوتاهی و بی‌توجهی دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت به انجام وظیفه محوله موجب انحراف دانش‌آموزان به راه کج و برخلاف آن هرگونه دقت در این کار آینده روشنی را برای فرزندان جامعه رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: غنای فرهنگی شهرستان خلخال مدیون تلاش معلمان متدین ،با صداقت و تلاشگری است که در روزگار گذشته این منطقه در جهت اعتلای فرهنگی و علمی شهرستان تلاش کردند تا امروزه ما صاحب این میراث گرانبهای فرهنگی شویم.

امام جمعه خلخال با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری آیین‌های عزاداری با شکوه و پرمحتوای حسینی در دهه اول محرم امسال افزود: رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا  و برگزاری همه مراسم عزاداری در فضای باز از شاخص‌های بارز عزاداری مردم متدین و ولایتمدار خلخال بود که با تلاش دستگاه‌های اجرایی ،انتظامی ،نظامی و امنیتی به شکل بسیار مناسبی انجام شد .

اسدی با بیان اینکه کمک‌های مومنانه و تهیه و توزیع بسته‌های خشک غذایی به جای پذیرایی‌های سرد و گرم از عزاداران در محرم امسال نمودی از قانونمداری مردم خلخال است، گفت: انتظار می‌رود این روند خاص روزهای عزاداری ماه محرم نباشد و تا پایان ریشه‌کنی کرونا کار کمک به نیازمندان جامعه و توزیع بسته‌های کمک مومنانه همچنان تدوام پیدا کند.

امام جمعه خلخال با اشاره به اینکه کمک به فقرا و نیازمندان جامعه توصیه بزرگ دین الهی و انبیا و اولیا است، گفت: هرچند شرایط اقتصادی این شهرستان از لحاظ اشتغال و درآمد خوب نیست ولی مردم منطقه با وجود درآمد پایین و متوسط هرگز از نیازمندان غفلت نمی‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =