جهاد اسلامی: اقدام شارلی ابدو مصداق تروریسم و نژادپرستی است

تهران-ایرنا- جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" در انتشار دوباره کاریکاتورهای موهن علیه ساحت پیامبر اسلام (ص) را نشانه خصومت با حدود ۲ میلیارد مسلمان دانست و اعلام کرد که این حرکت مصداق تروریسم و نژادپرستی است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "قدس" جهاد اسلامی روز جمعه  اعلام کرد که این نشریه برای توجیه جنایت‌ و نژادپرستی خود، به آزادی بیان متوسل می‌شود.

در این بیانیه آمده است: ما در جنبش جهاد اسلامی محکومیت خود را نسبت به این اقدامات خصمانه مداوم نشریه فرانسوی اعلام می‌کنیم، اقدامی که در جهت تشدید تروریسم، تندروی و با هدف تغذیه نژادپرستی و نفرت‌پراکنی میان تمام جوامع بشری صورت می‌گیرد.
این بیانیه افزود: این اقدام شارلی ابدو که با موافقت مسؤولان فرانسوی صورت گرفته است، اعلام جنگ با امت محمد (ص) است و یک اقدام خطرناک برای تشدید فتنه‌انگیزی در تمام نقاط جهان محسوب می‌شود.
جهاد اسلامی تأکید کرد: اظهارات «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه را که حاضر به محکوم کردن اقدام شارلی ابدو نشد و آن را از مصادیق آزادی بیان دانست، به شدت محکوم کرده و آن را وقیحانه و کینه‌توزانه می‌دانیم.
جهاد اسلامی این اقدام مکرون را بیانگر معیارهای دوگانه فرانسه، نشانگر انحطاط اخلاقی این کشور و دولت پاریس را مسؤول پرورش نفرت‌پراکنی دانسته است.
مکرون در واکنش به انتشار دوباره کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) در این نشریه فرانسوی گفته بود: وظیفه رییس جمهوری این نیست که درباره انتخاب سردبیر و روزنامه‌نگاران داوری کند. 

رییس جمهوری فرانسه اعلام کرده است: این آزادی احترام به مدنیت است و این که با آزادی بیان وظیفه داریم از سخنان نفرت‌انگیز دوری کنیم.
جهاد اسلامی افزود: اقدام نشریه فرانسوی ناشی از آزادی بیان و عقیده نیست بلکه انعکاس‌ دهنده کینه‌توزی نسبت به اسلام و مسلمانان است، چرا که بزرگترین الگوی امت اسلامی را انتخاب کرده و از طریق صفحاتش که سراسر اباطیل و تندروی‌ است، در نقاط مختلف جهان به پیامبر اسلام و پیروانش تعدی کرده است.
این بیانیه تصریح کرد: اظهاراتی که تلاش می‌کند توهین به مقدسات و پیامبران را با بهانه‌هایی مانند آزادی بیان توجیه کند، کینه‌توزانه یا جاهلانه است. توهین به پیامبران، خودِ تروریسم و دعوت به نفرت‌پراکنی، و نابودی جوامع و توجیه این گونه رفتارها، جهل و گمراهی است، چرا که آزادی بیان حق انسان‌هاست، اما اهانت به دین، مقدسات و پیامبران به بهانه آزادی بیان، جنایت به بشریت و هتاکی به آنهاست.
جهاد اسلامی در این بیانیه انتشار هرگونه کاریکاتور، خبر، تصویر و یادداشت از طریق هرگونه رسانه‌ای در جهان علیه دین مبین اسلام، حضرت محمد (ص) یا دیگر پیامبران را محکوم کرد.
جهاد اسلامی از مسلمانان جهان ‌خواست که مخالفت خود را به اهانت به پیامبر اسلام (ص) اعلام کنند.
هفتم ژانویه سال ۲۰۱۵ به دنبال حمله مرگبار به دفتر این نشریه فرانسوی، ۱۲ نفر کشته و حدود ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند؛ دو نفر از کشته‌شدگان از ماموران پلیس بوده و چهار نفر هم از کاریکاتوریست‌های مطرح فرانسوی از جمله سردبیر هفته نامه نیز در میان قربانیان بودند.
دو مرد با نقاب‌های سیاه و کلاشنیکف به دفتر مجله در پاریس حمله، به افراد تیراندازی کرده سپس از محل گریخته و ضمن فرار هم به تیراندازی پرداختند.
به دنبال این اتفاق، بازماندگان کشتار شارلی ابدو، با استقرار در مقر روزنامه لیبراسیون شماره جدید هفته‌نامه شارلی ابدو با عنوان «بخشودگی برای همه»، و با کارتونی از پیامبر اسلام (ص) در صفحه نخست و با عنوان «من شارلی هستم» منتشر کرد که خشم مسلمانان را در سراسر جهان به دنبال داشت.
نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» هفته گذشته و پیش از محاکمه متهمان پرونده حمله به دفتر این نشریه، بار دیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص) کرد که این بار نیز با اعتراض شدید مسلمانان رو به رو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =