نگاه به آموزش و پرورش باید زیربنایی وتوسعه‌ای باشد

چابهار- ایرنا- امام جمعه نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: نگاه به آموزش و پرورش باید نگاه به یک دستگاه زیربنایی وتوسعه‌ای باشد تا بتوان به اهداف مدنظر رسید.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی در خطبه های این هفته نماز جمعه نیکشهر اظهارداشت: در نظام اسلامی نتیجه و حاصل ۱۲ سال تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان و جوانان باید تربیت انسان‌های مؤمن، خردمند، متفکر و اندیشمند، دانشمند، با نظم، با انصاف، دارای اخلاق اسلامی و در یک کلمه انسان‌های مجاهد و اهل عمل باشد.

وی معلمان را عناصر تعیین‌کننده در دستگاه عظیم فرهنگی آموزش و پرورش خواند و با تأکید بر لزوم صیانت از شأن و نقش معلمان،افزود: معلمان به معنای واقعی افسران سپاه پیشرفت کشور هستند و حفظ شأن و جایگاه آنان در درجه‌ی اول به عهده‌ی خود آنان است. 

امام جمعه نیکشهر با تأکید بر حساسیت در مقابل نفوذ دشمن گفت: دشمن قصد دارد کاری را که بوسیله نیروی نظامی از انجام آن ناتوان است از راه‌های فرهنگی وارد شود. 

وی ضمن سفارش به تقوا،پرداخت زکات، اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر اظهارداشت: با وجود محدودیت‌های شدید ناشی از کرونا، مردم، گویندگان و مرثیه‌خوانان ضمن حفظ شور حسینی و تشکیل مجالس عظیم و معنوی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند. 

حجت الاسلام لطفیان سرگزی تاکید کرد: اساس دین با عاشورا پیوند خورده و به برکت عاشورا هم باقی مانده است .

وی با اشاره به ایام اسارت امام سجاد (علیه‌السلام)، حرکت عظیم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) و امام سجاد (علیه‌السلام) را قیام به معنای حقیقی کلمه خواند.

امام جمعه نیکشهر اقدام دولت امارات در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانتی به دنیای اسلام، جهان عرب و کشورهای منطقه و به مساله‌ی مهم فلسطین خواند و گفت: البته این وضعیت دیری نخواهد پایید اما لکه‌ی ننگ آن بر پیشانی کسانی که غصب کشور و آواره کردن ملت فلسطین را به بوته‌ فراموشی سپردند و پای صهیونیست‌ها را در منطقه باز کردند باقی خواهد ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =