ملت‌های مسلمان اجازه ندهند پای رژیم صهیونیستی به منطقه باز شود

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: نخبگان و ملت‌های مسلمان اجازه ندهند پای رژیم جعلی اسرائیل در منطقه و خلیج فارس باز شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک افزود: عادی سازی روابط امارات با رژیم کودک کش اسرائیل، وطن فروشی است و باید نسبت به این اقدام بی‌خردانه واکنش نشان داد.

وی اظهار داشت: ابوظبی باید تا دیر نشده جبران کننده این تصمیم ناشایست و غیرعاقلانه باشد و دل مسلمانان را اندوهناک نسازد.

امام جمعه اراک گفت: دولت و ملت بزرگوار پاکستان موضع حکیمانه‌ای در این خصوص اتخاذ کردند و بیش از این عادی سازی روابط را محکوم کردند.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه از عزاداری مردم استان در روزهای تاسوعا و عاشورا به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: سفرهای اخیر، تشدید کننده بیماری کرونا است و باید همگان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا حساس باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: لازم است برای اجرای برنامه گام دوم انقلاب تلاش شود و با آمدن و رفتن دولت ها باید برنامه‌ها ادامه داشته باشد زیرا امام راهی را برای ملت ترسیم کرد و مقام معظم رهبری آن را ادامه می‌دهند.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه افزود: در آستانه مهر و بازگشایی مدارس و فصل علم آموزی هستیم و اولویت آموزش حضوری است اما با شیوع بیماری باید دستورالعمل‌ها رعایت شود.

وی اظهار داشت: مسلمانان هرگز توهین به قرآن در کشورهای غربی را نمی بخشند و آن را محکوم می کنند و این حرکت خلاف اخلاقیات و موجب تفرقه بشریت است.

امام جمعه اراک گفت: دشمنان هرچه بیشتر شیطنت کنند، عشق مردم به اهل بیت عصمت و طهارت بیشتر می‌شود.

خطیب جمعه خمین: تحریف ارزش‌ها ابزاری برای استمرار سلطه طلبی استعمار است

خمین - ایرنا - امام جمعه خمین گفت:  ارزش‌های اسلامی ابزار مهمی است که در تمام طول تاریخ دشمنان اسلام از آن برای ضربه به نظام اسلامی استفاده می‌کنند.

حجت الاسلام سید علی حسینی پور در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته خمین افزود: تحریف به معنای وارونه جلوه دادن حق و باطل است.
وی بیان کرد: حضرت زینب با خطبه‌های کوبنده خود توانست فلسفه قیام عاشورا را به نسل‌های بعد منتقل کند و تحریف را از چهره دین بزداید.


امام جمعه  با تقدیر از مردم زادگاه امام راحل در برگزاری شکوهمند مجالس عزاداری دهه اول محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی گفت: حضور گسترده جوانان در مدیریت این مجالس ویژگی خاص عزاداری های سرور و سالار شهیدان در سال جاری است.
وی اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی از حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و مجالس مذهبی می ترسند.
امام جمعه خمین با اشاره به آغاز سال تحصیلی ادامه داد: از وزیر نهاد تعلیم و تربیت می خواهیم تا سند تحول بنیادین نظام و آموزش و پرورش در مدارس اجرا شود.
حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به وقایع شهریور ماه گفت: شهادت آیت الله مدنی، رئیس جمهور و نخست وزیر و کشتار مروم مظلوم در ۱۷ شهریور از مهمترین وقایع این ماه خاص است.
خطیب جمعه خمین افزود: شبکه ملی اطلاعات مطالبه جدی مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام حسینی پور با انتقاد از مسافرت برخی مردم در تعطیلات اخیر اظهار داشت: این مسافرت‌ها بر خلاف خواسته مدافعان سلامت از مردم، انجام شد و شکست کرونا با همکاری تمام مردم امکان پذیر است.

در ۳۳ نقطه استان مرکزی نماز عبادی سیاسی جمعه اقامه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha