امام جمعه جیرفت: استکبار درصدد از بین بردن فرهنگ عاشورایی است

جیرفت - ایرنا - امام جمعه موقت جیرفت گفت: استکبار جهانی در راس آنها آمریکا درصدد از بین بردن فرهنگ عاشورایی هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام امین کمالی در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت ضمن تسلیت ایام محرم افزود: فرهنگ عاشورا باید در بین نسل جوان و بویژه در مدارس نهادینه شود زیرا این نسل، آینده ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: امروز آمریکا در اندیشکده های خود دنبال ایجاد نقشه برای کم رنگ کردن فرهنگ عاشورایی و در نتیجه اسلام و تشیع است.

وی با بیان اینکه باید از واقعه عاشورا درس بگیریم، بیان کرد: نتیجه حاکمیت بعد از امام حسین (ع) ظلم بود چرا که بجای ارزش ها، ضد ارزش ها بر جامعه حاکم شدند. 

خطیب جمعه جیرفت نتیجه حذف ارزش را حاکمیت فساد دانست و منشا این مساله را گوش نکردن به حرف امام امت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا می داند ایران اسلامی در مسیر مکتب امام حسین (ع) حرکت می کند، اظهار داشت: استکبار دنبال ایجاد بدبینی در مردم نسبت به ولایت و مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

وی گفت: مردم و مسئولان مراقب باشند تا در نقشه دشمن گرفتار نشوند و در مسیر ولایت و رهبری حرکت کنند.

وی اغتشاش، رابطه مسالمت آمیز، گزینه نظامی و مهار و تحریم را از نقشه های آمریکا برای از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و بر بصیریت بیشتر مردم و مسئولان تاکید کرد.

حجت الاسلام کمالی تصریح کرد: آمریکا امروز در داخل کشور با یارگیری از تفکرهای سلطنت طلب و منافقین دنبال نابودی نظام است.

وی فروپاشی شوروی سابق را درسی بزرگ برای رابطه با آمریکا دانست و گفت: در روابط بین الملل انعطاف بدون پشتوانه سم مهلک است.

امام جمعه موقت جیرفت به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: خانواده ها و مسئولان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه ویژه ای داشته باشند تا سلامت دانش آموزان حفظ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =