مشکلات مردم آبادان با وعده‌های بدون عمل حل نمی‌شود

آبادان- ایرنا- امام جمعه آبادان گفت: مشکلات و درد مردم آبادان با وعده و وعید و حرف‌های خوب مسئولان درمان نمی‌شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای آبادان به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان اشاره کرد و گفت: سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان یک آزمون بزرگ برای مجلس انقلابی است.

وی در ادامه گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده‌های مجلس باید در زمینه آب و فاضلاب ، زیرساخت و دیگر امکانات لازم برای رفاه حال مردم آبادان وارد عمل شوند.

امام جمعه آبادان گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی و راسای کمیسیون های مجلس از مناطق محروم و کم برخوردار آبادان بازدید میدانی داشتند و اطلاع دقیقی از مسایل و مشکلات زیرساختی این مناطق بدست آوردند. اما باید توجه داشت در این سفر چه اقدامات ملموسی در حوزه اشتغال، کشاورزی و شیلات از سوی راسای کمیسیون های مذکور اندیشیده شده است.

وی در بخش دیگری به اوج استیصال آمریکا در مسئله تحریم ایران از جمله پالایشگاه نفت آبادان اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها از هر راهی برای ایجاد محدودیت و ممنوعیت علیه مردم ایران استفاده می‌کند و این مشخص هست که یک حرکت جهادی در پالایشگاه نفت آبادان انجام شده است که خشم آمریکایی‌ها را به دنبال داشته است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری دهه نخست محرم افزود: با توجه به نوآوری‌ها امید است رفیت سازی لازم برای عزاداری دهه آخر ماه صفر که مصادف با ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم(ص) است انجام شود. 

حجت الاسلام ابراهیمی‌پور با اشاره به تذکر مقام معظم رهبری در دیدار هیات دولت در مورد شبکه ملی اطلاعات گفت: مطالبه مقام معظم رهبری باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود لذا نماینده‌های مجلس شورای اسلامی که ادعای ولایی و انقلابی دارند نباید اجازه دهند فضای امنی در شبکه های فضای مجازی برای دشمنان ایجاد شود تاسبک زندگی ما را مدیریت کنند.

امام جمعه آبادان به تقدیر مقام معظم رهبری از پدافند هوایی اشاره کرد و گفت: پدافند هوایی مسئولیت دفاع از آسمان کشور را بر عهده دارد و یک چتر امنیتی بر آسمان کشور گسترانده و هیچ کس جرات نزدیک شدن به کشور ما را ندارد و این مایه افتخار و مباهات است.

حجت الاسلام ابراهیمی‌پور به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با تحصیل دانش آموزان اشاره کرد و گفت: حضرت آقا مطالب راهبردی دقیقی را در خصوص آموزش و پرورش مطرح کردند و فرمودند خروجی ۱۲ سال آموزش و پرورش باید تربیت یک انسان مبنی بر تفکر اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه وظیفه معلمان در همه مقاطع تحصیلی سنگین است، گفت: ما امیدواریم نسبت به نحوه تربیت دانش آموزان به خصوص در مهدکودک ها نظارت مدونی صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =