جهان اسلام نسبت به توهین به پیامبر اکرم(ص) نظاره گر نباشد

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: یک مجله فرانسوی به پیامبر اکرم(ص) اهانت کرده است و نهادهای جهانی اسلام و کشورهای مسلمان و به ویژه عالمان اسلامی نباید در برابر این اهانت‌ها و توهین‌ها سکوت کنند و فقط نظاره‌گر باشند.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود: برخورد امام خمینی(ره) با سلمان رشدی، وظیفه عالمان اسلامی جهان را در برابر موارد مشابه مشخص کرده است.

وی ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) یک چهره فرا دینی است و مورد احترام تمام دین‌ها و مذاهب و عامل وحدت جهان اسلام است و باید همه مسلمانان در برابر هرگونه توهین به ایشان حساس باشند.

شبکه ملی اطلاعات سپر دفاعی در فضای مجازی است

امام جمعه قشم تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات به عنوان سپر دفاعی در برابر دشمنان و مفسدانی است که پشت پرده‌ی فضای مجازی را مدریتی می‌کنند.

وی افزود: امید است مسوولان و به ویژه وزارت مربوطه اقدامات لازم را برای فعال شدن این شبکه با پهنای باند مناسب  انجام دهند.

تارم ادامه داد: ما نباید در برابر کسانی که فضای مجازی را مدیریت می‌کنند، منفعل باشیم و بیکار بنشینیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) در قشم گفت: در دهه اول محرم امسال، عزاداری ها با حفظ تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی به بهترین نحو انجام شد.

امام جمعه قشم افزود: شیوه عزاداری‌ها می‌تواند یک الگو برای دیگر فعالیت‌های اجتماعی،فرهنگی و اداری باشد.

وی خاطرنشان کرد: مومنان عزادار امسال همراه باعزاداری‌، به امر مواسات ، همدلی و کمک‌های مومنانه خود ادامه دادند و خیران در حد توان به یاری نیازمندان شتافتند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =