امام جمعه گنبد: اجرای سند تحول مطالبه رهبر از آموزش و پرورش است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با یادآوری سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان، اجرای کامل و دقیق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تصویب شده را خواسته معظم له از متولیان دانست و بر ضرورت تلاش برای تحقق آن تاکید کرد.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی - سیاسی جمعه گنبد اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی  است که خروجی آن تربیت انسانی مومن، خردمند و اندیشمند با فضائل اخلاقی و مجاهد اهل عمل می‌باشد.

وی با بیان اینکه رهبری انقلاب در سخنان خویش به درستی سیاست‌های کلان آموزش و پرورش اسلامی را تبیین کردند، افزود: متولیان تعلیم و تربیت بایستی هرچه سریعتر الزامات و آیین نامه‌های مربوط به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تدوین و آنرا اجرایی نماید.

حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: نظارت بر اجرای صحیح سند تحول آموزش و پرورش، توجه به نقش آینده سازی معلم و تکریم جایگاه آنان و نیز رفع مسائل و مشکلات آنها، نظارت بر گزینش و جذب معلم تنها از طرق دانشگاه فرهنگیان و نظارت بر مهدهای کودک از دیگر مطالبات رهبری از آموزش و پرورش است که بایستی مورد توجه و اهتمام جدی متولیان این نهاد و نیز مسوولان حراست، اولیای دانش آموزان و انقلابیون قرار گیرد.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین با تبریک هفته تعاون برلزوم توجه به نقش و کارکرد تعاونی‌ها در اقتصاد اسلامی تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه در راستای برنامه‌های توسعه‌ای کشور باید یک چهارم اقتصاد ما مبتنی بر تعاونی با مشارکت مردم باشد اما در عمل هنوز به جایگاه تعاونی‌ها اهمیت داده نشده و بعضا مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند.

وی به مسائل هفته‌های اخیر در لبنان و امارات نیز اشاره کرد و گفت: حوادث لبنان و کشاندن مردم به کف خیابان‌های این کشور برای زیرسوال بردن حاکمیت و همچنین عادی سازی روابط امارات با اسرائیل کار دشمنان اسلام بویژه آمریکا و ترامپ است تا در انتخابات آتی به موفقیت برسند و پای رژیم صهیونیستی را نیز به خلیج فارس باز کنند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه دشمنان اسلام بدون تردید در این سیاست‌ها نیز شکست خواهند خورد، از مردم ایران بویژه گنبدی‌ها در برگزاری پرشور مراسم‌ عزاداری ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردانی کرد.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =