منطقه ۶ شهرداری پایتخت «منطقه غیرحضوری» می‌شود

تهران-ایرنا-منطقه ۶ شهرداری پایتخت با هدف برنامه «تهران هوشمند»، به عنوان پایلوت طرح «منطقه غیرحضوری» شهرداری انتخاب و برنامه‌ریزی‌هایی لازم برای عملیاتی کردن آن انجام شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، طی نشستی که با محوریت طرح منطقه غیرحضوری برگزار شد، «تورج فرهادی» شهردار منطقه ۶ با حضور در سازمان فاوا و در گفت و گو با «محمد فرجود» مدیرعامل این سازمان ابعاد مختلف این طرح و همچنین پهنه‌بندی هوشمند شهری را بررسی کردند.

به گفته مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، در گام اول این مسیر، شهروندان به طور تدریجی قادر خواهند بود نزدیک به ۸۰ درصد از سرویس‌های شهری را بدون نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری‌ها و با استفاده از درگاه‌های الکترونیک و میز خدمت و دفاتر خدمات الکترونیک شهر دریافت کنند.

با هدف اجرای این طرح، کارگروهی متشکل از نمایندگان دو مرکز و با اولویت دو حوزه درآمد و شهرسازی به پیگیری اجرای این طرح خواهند پرداخت.

همچنین موضوع تصمیم‌گیری در خصوص پهنه‌بندی هوشمند شهری، محور دیگر این جلسه بود که پس از تبادل نظرهای صورت گرفته، ناحیه یک منطقه ۶ به عنوان پهنه هوشمند شهری به صورت آزمایشی انتخاب و پروژه‌هایی برای عملیاتی شدن مشخص و معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =