امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: تلاوت قرآن باعث جاری شدن رحمت الهی می‌شود

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: قرآن کریم کتاب پروردگار متعال و معجزه پیامبر اکرم(ص) است که تلاوت آن سبب جاری شدن رحمت الهی می‌شود.

به گزارش ایرنا مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر اظهارداشت: قرآن کریم سند نبوت و حقانیت پیامبر(ص)اسلام و راهنمای انسان برای رسیدن به رشد، کمال و رستگاری است.

وی بیان کرد: در هر خانه‌ای که قرآن تلاوت شود نور رحمت الهی بر اهالی آن خانه جاری می‌شود.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی در تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی گرفته تا دانشگاه، قرآن این کلام الهی تدریس می‌شود.

وی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «هرکس که حافظ قرآن کریم باشد باید به آن مدرک تحصیلی معادل لیسانس داد» این یعنی حکومت اسلامی و قرآنی بر کشور حاکم است.

مولوی کریم زایی با اشاره به اینکه جامعه کنونی جامعه‌ای قرآنی و آشنا به کلام وحی است، افزود: خداوند در قرآن کریم به کرامت این کتاب و نعمت الهی آن اشاره و تأکید کرده است.

وی از والدین خواست تا فرزندان خود را با قرآن بیشتر آشنا کنند چونکه تلاوت قرآن برکت زندگی را بیشتر می‌کند و باعت خوشبختی و هدایت انسان‌ها به سوی خدا و رستگاری آنان می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =