ماندگارترین محرم، امسال در دزفول ثبت شد

دزفول- ایرنا- امام جمعه دزفول از دست اندرکاران و برگزارکنندگان آیین‌های عزاداری محرم قدردانی کرد و گفت: متفاوت‌ترین و ماندگارترین محرم ،امسال در دزفول ثبت شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای امام علی(ع) افزود: با وجود محدودیت های کرونایی، عزاداری باشکوهی با رعایت پروتکل های بهداشتی در دزفول  برگزار شد که از همه دست اندرکاران، آحاد مردم ، عزاداران حسینی، هیات های مذهبی، جوانان متدین و کلیه دستگاه های اداری قدردانی می شود.
امام جمعه دزفول گفت: در عزاداری امسال سه گروه از افراد وجود داشت یک گروه حامیان تشیع انگلیسی بودند که با شعار ما ماسک نمیزنیم به دنبال رد شیوه نامه های بهداشتی بودند. گروه دیگر افراد ضد دین و برخی روشن فکرنماهای وابسته بودند که خواستار تعطیلی کامل عزاداری بودند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: برخی افراد نیز سخنان  ظاهر پسندانه ای داشتند و معتقد بودند به جای هزینه عزاداری به فقرا کمک شود که آنچه در عمل حاصل شد عزاداری در کنار توزیع بسته های معیشتی فراوان بود که به بهترین نحو در دزفول انجام شد.
خطیب جمعه دزفول افزود: راه میانه نیز وجود داشت که با رعایت پروتکل های بهداشتی عزاداری شود که دزفول در پیوند عقلانیت و معنویت سرافراز بیرون آمد و در محبت اهل بیت(ع) خوش درخشید .
حجت الاسلام قاضی در بخش دیگری از خطبه ها روز  تعاون را گرامیداشت و گفت: تعاون یکی از دستورات تعالیم اسلامی است، فرهنگ تعاون یک فرهنگ بسیار مثبت است که مشکلات زیادی را در  جامعه حل می‌کند .
وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته روز پدافند هوایی را گرامیداشت و گفت: امنیت کشور مدیون آمادگی و بیداری پدافند هوایی است. 
خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته به شرایط منطقه اشاره کرد و گفت: کشورهای بدعهد و غیرقابل اعتماد اروپایی تلاش کردند قطعنامه ای علیه ایران در شورای امنیت علم کنند که موفق نشدند اکنون نیز زمزمه دیگری برای تمدید تحریم ها به گوش می رسد لذا مسوولان، نمایندگان مجلس، مسوولان امور بین الملل هوشیار باشند .
وی به مسوولان هشدار داد و گفت: باید پاسخ متناسبی با شیطنت های اروپایی ها داده شود چرا که هر بار که در مقابل شیطنت های دشمن مقاومت کردیم موفق بوده ایم.
امام جمعه دزفول ۱۷ شهریورماه جمعه سیاه را نیز گرامیداشت و گفت: ۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی است که ماهیت رژیم فاسد را  آشکار کرد و باعث شد نیروهای انقلابی و متدین در مخالفت با رژیم مستحکم تر شوند .
خطیب جمعه دزفول همچنین ضمن تاکید نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آستانه فصل پاییز افزود: در آستانه پاییز دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به مراقبت در مقابل بیماری آنفلوآنزا و کووید۱۹ هشدار داده که از مردم تقاضا می شود دقت بیشتری داشته باشند، هرچه سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل بهداشتی بیشتر شود پیشگیری بهتری نیز صورت گرفته است.
وی از مردم خواست نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند .
وی آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، اساتید و معلمان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در شرایط کرونایی سال تحصیلی پرباری داشته باشیم.
حجت الاسلام قاضی دزفولی یکی از کارکردهای اصلی نمازجمعه را وحدت و همدلی دانست و گفت: برخی افراد به بهانه های مختلف به ویژه در فضای مجازی سعی در دوقطبی کردن جامعه دارند، هرکسی و هر جریانی به هر دلیلی بخواهد آرامش  و وحدت جامعه را به هم بزند در زمین دشمن بازی می کند و آب به آسیاب دشمن می ریزد .
خطیب جمعه دزفول اظهار داشت: البته از انتقاد و نقد دلسوزانه استقبال می شود ولی برخی افراد خرد جمعی را نادیده گرفته و بر طبل اختلاف می کوبند که به این معدود افراد توصیه می شود با آحاد جامعه همراه شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =