توافق سران قبایل یمنی برای ورود نیروهای انصارالله به استان مأرب

تهران-ایرنا- سران قبایل شهرهای جنوبی "استان مأرب" واقع در مرکز یمن در نشستی برای ورود نیروهای انصارالله به مناطق خود توافق کردند.

براساس نامه‌ای که در اختیار ایرنا قرار گرفته است و به امضای سه تن از سران قبایل مأرب شامل "شیخ احمد علی جحوه"، "احمد محمد ابوعشه" و "فهد عبدالله محمد جحلان" رسیده است، قبایل یمنی با حضور نیروهای انصارالله در مناطق "ماهلیه رحبه" و "حریب" در استان مأرب موافقت کرده‌اند.

براساس این درخواست، قبایل دیگر یمنی در مرکز یمن نیز خواهان توافق با انصار الله یمن  و جلوگیری از درگیری و خونریزی در مناطق خود شده‌اند.

این توافق چهار روز پس از آن صورت می‌گیرد که در پی درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به انصارالله با نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن در غرب استان مارب، یک افسر بلندپایه دولت مستعفی با درجه سرتیپی به نام "ناجی علی هانشل" کشته شد.

نیروهای مسلح یمن (انصارالله) سه هفته پیش نیز به شدت با نیروهای منصور هادی که با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف سعودی حمایت می‌شدند، در منطقه «العلمین» شمال شرق استان «مأرب» درگیر شده بودند.

انصارالله که قدرتمندترین جریان سیاسی یمن است، از ۳۰ شهریور ۹۳ تاکنون کنترل ‘صنعا’ پایتخت این کشور را به دست گرفته است. از سوی دیگر اتحاد روزافزون قبایل مختلف این کشور با انصارالله، سبب شده تا این گروه شهرها و مناطق بیشتری را تحت کنترل خود درآورد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha