اسکان اضطراری ۹۳۸۴ نفر آسیب دیده از حوادث و سوانح طی ۵ ماه گذشته

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری ۹ هزار و ۳۸۴ نفر آسیب دیده از انواع حوادث و سوانح در راه مانده طی ۵ ماه گذشته در سراسر کشور خبر داد.

محمدباقر محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: این خدمات اسکان اضطراری و موقت از ابتدای فروردین تا پایان روز ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ با استقرار افراد آسیب دیده از حوادث و سوانح در اماکن امن واجد ملزومات و تسهیلات اولیه زندگی و با استفاده از چادر و یا بهره مندی از فضاهای عمومی از جمله مدارس، مساجد، حسینیه ها، سالن ها، ورزشگاه ها و نظایر آن انجام شده است.

وی ادامه داد: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مدت یادشده ۱۲ هزار و ۳۱۰ مورد ماموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به ۸۹ هزار و ۴۹۰ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث و سوانح مختلف انجام داده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر انجام ۳۷ هزار و ۳۹۰ مورد عملیات رهاسازی و نجات فنی برای نجات جان مصدومان و افراد گرفتار در حوادث جوی، ترافیکی، ساحلی و کوهستان و اعزام ۶ هزار و ۳۴۱ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی را از دیگر اقدامات سازمان امداد و نجات هلال احمر از یکم فروردین تا ۳۱ مرداد ۹۹ عنوان کرد.

محمدی توضیح داد: این عملیات امدادرسانی (اسکان اضطراری) در راستای اجرایی شدن جدیدترین برنامه پاسخگویی به سوانح (Emergency operation plan) یا (EOP) جمعیت هلال احمر در کشور و ارایه کارکردهای مناسب، موثر و به موقع هلال احمر در مرحله پاسخگویی به انواع حوادث و سوانح انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =