بیش از ۱۶ هزار نفر تا ۱۴۰۱ در آموزش و پرورش اصفهان بازنشسته می‌شوند

اصفهان- ایرنا- مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: بیش از ۱۶ هزار نفر از نیروهای این نهاد آموزشی در استان تا سال ۱۴۰۱ بازنشسته می‌شوند.

محمد اعتدادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: چهار هزار و ۴۲۰ نفر از نیروهای این اداره کل در سال ۹۹ و سه هزار و ۸۸۷ نفر در سال ۱۴۰۰ و چهار هزار و ۶۸۷ نفر در سال ۱۴۰۱ باز نشسته می شوند.

وی اضافه کرد: بطور قطع این حجم از بازنشستگی در سیستم آموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی مشکلات و نارسایی هایی را ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان بیان کرد: برای آغاز سال تحصیلی جدید این کمبود نیرو مدیریت و جبران شده و در زمان حاضر مشکلی در حوزه نیروی انسانی وجود ندارد.

وی ادامه داد:  این اداره کل در واقع با کمبود ۱۶ هزار نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید مواجه است که اقداماتی از طرق مختلف قانونی برای این کسری نیرو انجام شده است.

اعتدادی با اشاره به قدمت واحدهای آموزشی استان اضافه کرد: ۲۸۰ واحد از مجموع بیش از پنج هزار و ۲۰۰ مدرسه استان بیش از ۵۰ سال قدمت دارد که باید برای آن تدابیری اندیشید.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ واحد آموزشی جدید در روزهای آینده به شمار مدارس استان اضافه خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان اظهارداشت: ۷۰ درصد از دانش آموزان بدو ورود در بیش از ۷۷ پایگاه این استان، سنجش سلامت شدند.

به گفته وی ثبت سفارش حدود صد در صد  کتب درسی استان انجام شد و بطور تقریبی همه دانش آموزان استان ثبت کتب درسی را انجام دادند و تقسیم این کتب بین آنان در حال انجام است.

اعتدادی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۷ درصد از دانش آموزان تا کنون در سامانه سناد آموزش و پرورش ثبت نام کردند.

وی گفت: شیوه نامه بازگشایی مدارس به همه مناطق و نواحی استان ارسال شده و با همکاری فرمانداران به عنوان روسای پروژه مهر در شهرستانها هیچ مشکلی برای بازگشایی مدارس استان وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه شعار سال تحصیلی جدید در این استان تبسم مهر نامگذاری شد، اضافه کرد: کلاس ها در وضعیت زرد  بصورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی دایر خواهند بود 

اعتدادی اظهارداشت: بخش اصلی مسوولیت در این وضعیت بر عهده مدیران مدارس و شورای مدرسه است.

در سناریوی جدید برای بازگشایی مدارس رنگ بندی سفید و قرمز اعمال نخواهد شد و برای همه مدارس استان وضعیت زرد در نظر گرفته شده که دانش آموزان بصورت گروه بندی در کلاس ها حاضر خواهند شد و استفاده از فضای مجازی در ساعاتی که خارج از مدرسه هستند برنامه ریزی خواهد شد.

همچنین گروه بندی دانش آموزان در مدارس و نقاط کم جمعیت استان انجام نخواهد شد و همه دانش آموزان در کلاس ها حضور خواهند داشت.

سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور با حضور فیزیکی یا مجازی دستکم ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در استان اصفهان آغاز می‌شود.

آموزش و پرورش استان اصفهان در مجموع دارای ۹۱۴ هزار دانش آموز در سه دوره تحصیلی است که بیشترین تعداد دانش آموزان مربوط به دوره ابتدایی با ۴۷۹ هزار نفر هستند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.تاکنون بیش از ۳۷۸ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و شمار جان‌باختگان این بیماری به بیش از ۲۱ هزار نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =