انریکه: با وجود دخیا باید بگویم چه دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای داریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا گفت: با عملکردی که دخیا در برابر آلمان ارائه کرد، باید بگویم که عجب دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای داریم.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال اسپانیا در اولین بازی خود در چارچوب رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا در خانه آلمان به میدان رفت و با گل دقیقه ۹۵ گایا از شکست گریخت و به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد.

 لوییز انریکه سرمربی لاروخا بعد از این مسابقه به تمجید از داوید دخیا، دروازه‌بان تیمش پرداخت و اظهار داشت: دخیا بارها در انگلیس عملکردی نظیر آنچه مقابل آلمان داشت را ارائه کرده است. ما بی‌وقفه وضعیت او را رصد می‌کنیم اما داوید و کپا به محض اینکه مرتکب یک اشتباه می‌شوند، همه جا خبرش منتشر می‌شود. با این وجود من فکر می‌کنم که آنها به این وضعیت عادت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود:  با عملکردی که دخیا در این بازی ارائه کرد، باید بگویم که عجب دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای داریم. من ۲ گلر تیمم را تشویق می‌کنم که تحت تأثیر انتقادات قرار نگیرند و از آنها می‌خواهم بدانند که در پستی بازی می‌کنند که من حساسیت ویژه‌ای نسبت به آن دارم اما در حال حاضر با توجه به فشارهایی که رسانه‌ها به آنها می‌آورند، رفتار من با آنها مهربانانه‌تر است.

انریکه همچنین خاطرنشان کرد: بدون شک در تیم ما بخش‌های فراوانی نیاز به پیشرفت دارند اما از نظر تاکتیکی من از آنچه که از بازیکنانم دیدم، راضی‌ام. مهم نیست که کجا و مقابل چه حریفی بازی می‌کنیم، ما همیشه با تمام توان مقابل رقبایمان قرار می‌گیریم. بازی در نیمه زمین حریف در ذات تیم ماست اما در این بازی من دوست داشتم که کمتر توپ را لو می‌دادیم.

سرمربی تیم ملی اسپانیا در پایان به آنسو فاتی هم اشاره‌ای کرد و بیان داشت: آنسو فاتی شروع خیلی خوبی داشت. تعدادی از بازیکنان ما دارند اولین بازی‌هایشان را با تیم تجربه می‌کنند و عملکردشان هم قابل قبول است. آنها بعد از این، فرصت بیشتری دارند. دیدن انگیزه آنها برای بازی کردن بسیار زیباست.

گفتنی است تیم فوتبال اسپانیا در گروه چهارم سطح اول مسابقات لیگ ملت‌های اروپا با ۲ تیم اوکراین و سوئیس نیز هم‌گروه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =