۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84026313
۰ نفر

برچسب‌ها

مدارس خلخال گروه‌بندی شدند

اردبیل _ ایرنا _ مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: مدارس این شهرستان گروه‌بندی شده و دانش‌آموزان بر اساس این گروه‌بندی بصورت حضوری در سر کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

داود بحری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه مدارس این شهرستان برای اجرای برنامه‌های آموزشی دانش‌آموزان در شرایط کرونایی جامعه آماده شده و بر اساس گروه‌بندی مدارس دانش‌آموزان مدارس دارای زیر ۵۰ دانش‌آموز در همه روزهای هفته در سر کلاس های درس حاضر خواهند شد.

او اظهارداشت: در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن بیش از ۵۰ نفر است دانش‌آموزان به روزهای زوج و فرد تقسیم‌بندی شده و به صورت حضوری در کلاس‌های درس حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه برای اطلاع از وضعیت گروه‌بندی مدارس نیازی به مراجعه همه دانش‌آموزان در صبح فردا و آغاز زمان بازگشایی به مدارس نیست، گفت :اولیا و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق تماس تلفنی با مدیر و مسوولان مدرسه از وضعیت گروه‌بندی خود اطلاع حاصل کنند.

بحری با بیان اینکه کرونا سبب شده تا هیچ اقدامی از سوی اولیای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی برای ثبت‌نام آنها در مراکز پیش‌دبستانی صورت نگیرد، اظهارداشت: استقبال دانش‌آموزان مدارس غیردولتی از مدارس دولتی در سال تحصیلی جدید موجب تراکم و افزایش شمار دانش‌آموزان در مدارس دولتی خلخال شده است.

وی گفت: بدلیل شروع زودهنگام فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید اجرای برنامه‌های پروژه مهر از خردادماه امسال آغاز شده و ساماندهی نیروی انسانی ،تعمیر ،تجهیز ، رنگ‌آمیزی ، آماده‌سازی و تامین کتب درسی دانش‌آموزان مدارس انجام و ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف بطور کامل پایان یافته است.

مدیرآموزش وپرورش خلخال با بیان اینکه همه شرایط برای بازگشایی مدارس در روز فردا ۱۵ شهریور ماه امسال و آغاز سال تحصیلی جدید آماده شده است، گفت: ادامه بازگشایی مدارس این منطقه در طول سال تحصیلی جاری مشروط به وضعیت رنگی شهرستان از لحاظ کرونا خواهد بود.

بحری افزود: در حالی که وضعیت کرونا در این منطقه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور و استان زرد اعلام شود ۵۰ درصد از روزهای هفته دانش‌آموزان مدارس بصورت یک روز در میان در سر کلاس‌های درس حضور یافته و در صورت قرمز بودن وضعیت کرونا در خلخال آموزش دانش‌آموزان با استفاده از شبکه آموزشی اینترنتی شاد و بصورت فضای مجازی انجام خواهد شد. 

وی با بیان اینکه در روستاهای با جمعیت دانش‌آموزی ۲ تا ۱۵ نفر خلخال برپایی کلاس‌های درس غالبا بصورت حضوری انجام می‌شود، گفت: برغم تلاش صورت گرفته برای پوشش اینترنتی روستاهای منطقه در حال حاضر ۳۲ روستا همچنان فاقد پوشش و زیرساخت اینترنتی برای استفاده از امکانات شبکه آموزشی شاد و یا فضای مجازی هستند و برای ادامه تحصیل دانش اموزان این مدارس در شرایط قرمز کرونا بسته‌های آموزشی تهیه شده و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =