۲۷ نفر از افراد شرور در مریوان دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - دادستان انقلاب و عمومی مریوان از دستگیری ۲۷ نفر از افراد شرور، اراذل و اوباش این شهرستان و کشف تعدادی سلاح سرد از جمله شوکر، باتوم و چاقو از آنها خبر داد.

به گزارش ایرنا، دادستانی انقلاب و عمومی شهرستان مریوان روز جمعه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی گزارش‌های واصله مبنی بر افزایش درگیری خیابانی، اخاذی و زورگیری از شهروندان مریوانی که بیشتر با استفاده از سلاح سرد مثل چاقو، قمه و باتوم انجام می‌شد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی و پلیش شهرستان قرار گرفت.

جهت ارتقای ضریب امنیت، آسایش عمومی و رضایتمندی شهروندان، طرح پاکسازی مراکز عمومی، تفریحی و پارک‌ها به صورت ویژه انجام و با حضور دادستان و فرمانده انتظامی و ماموران پلیس به مرحله اجرا در آمد و در مجموع ۲۷ نفر دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

دادستانی انقلاب و عمومی مریوان در ادامه این اطلاعیه آورده است: در این طرح ۹ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک و یا دارای پلاک مخدوش متعلق به این افراد توقیف و تعدادی سلاح سرد از جمله چاقو، قمه، باتوم و شوکر برقی نیز از متهمان کشف و ضبط شد.

در ادامه اطلاعیه دادستانی مریوان تاکید شده است: به تمام کسانی که قصد اخلال در نظم عمومی جامعه را داشته و به آسایش و امنیت مردم تعرض کنند هشدار جدی داده می‌شود در صورت حمل هر نوع سلاح سرد و نگهداری و قدرت نمایی، و ایجاد رعب و وحشت و زورگیری و آزار و اذیت مردم برابر قانون برخورد و بشدت مجازات خواهند شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی کردستان نیز روز گذشته از دستگیری ۲ قاتل فراری در کمتر از ۲۴ ساعت پس از وقوع قتل و ۶ نفر از عاملان نزاع و درگیری در شهرستان مریوان خبر داده بود.  

چندی پیش نیز یک فقره چاقو کشی منجر به مرگ جوان ۲۵ ساله در این شهر شد و بستگان این جوان نیز در پی انتقام در آمده و با شلیک گلوله به سمت منزل خانواده قاتل، موجب مرگ دختر بچه ۱۳ ساله‌ای که مستاجر خانواده قاتل بود، شدند، همچنین چند فقره نزاع و چاقوکشی در سطح شهرستان مریوان به پلیس گزارش شده بود.

شهرستان مریوان با جمعیت ۱۵۳ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =