بازارسازی با همکاری سهامداران عمده انجام شود

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: بازارسازی در جهت حفظ نقدشوندگی لازم با همکاری سهامداران عمده و صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام گیرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در حساب کاربری اینستاگرام خود چند نکته در خصوص بازار سرمایه را منتشر کرده و نوشته است: اقبال مردم به بورس موضوع مهمی است و عملکرد سرمایه گذاران کوچک و بزرگ، پشتوانه بازار سرمایه است، لذا نظر به ورود طیف گسترده سرمایه گذاران جدید، تعامل حرفه ای، ارایه آموزش های سرمایه گذاری و شفافیت نهادهای مجری معاملات و معامله گران با این دسته از سرمایه گذاران، منجر به حفظ منافع و تداوم حضور بلند مدت و فعالیت آنها در بازار خواهد بود.

رییس کل بانک مرکزی در این متن می افزاید: شایسته است مالکان عمده سهام اعم از نهادهای دولتی، عمومی غیر دولتی، بنگاه های خصوصی بزرگ و حتی شرکت های تابعه بانک ها که طی چند ماه اخیر به دلیل رشد قیمت سهامشان منتفع شده اند، با رعایت ضوابط قانونی، نقش بازارسازی را ایفا کنند و برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران خرد، در جهت نقدشوندگی بازار و محافظت در برابر نوسانات، اقدام کنند.

در بخش دیگری از پیام همتی آمده است: بانک مرکزی، توسعه بازار سرمایه ‌و افزایش سهم آن در نظام تأمین مالی را در راستای اصلاح ساختاری اقتصاد و ثبات مالی می داند، از آن حمایت می‌ کند و استقرار نظام عملیات بازار باز و توسعه ابزارها و بازار بدهی دولتی و انتشار گواهی اعتبار مولد را در این راستا پی می گیرد.

وی با طرح پیشنهادی تاکید کرده است: بازارسازی در جهت حفظ نقد شوندگی لازم در بازار سهام به صورت عاجل با همکاری جدی سهامداران عمده و صندوق های سرمایه گذاری و سایر بازیگران اصلی بازار سرمایه انجام گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =